ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika zaczyna walkę o piąte miejsce


AZS Politechnika Warszawska w piątek 18 kwietnie rozpocznie walkę o piąte miejsce w PlusLidze, uprawniające do gry w europejskich pucharach. Przeciwnikami Inżynierów będą siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn.

Stawka rywalizacji jest wysoka. Zawodnicy obu zespołów z pewnością rzucą więc na szalę wszystkie swoje umiejętności. - Sezon w najgorszym razie zakończymy na szóstym miejscu. To kapitalny wynik, ale nie zamierzamy na tym poprzestać. Chcemy wywalczyć piątą lokatę - powiedział Marcin Nowak, środkowy Politechniki.

Rywalizacja o piąte miejsce w PlusLidze toczy się do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze w dniach 18-19 kwietnia rozegrane zostaną w Olsztynie. W Warszawie natomiast dojdzie do trzeciego i ew. czwartego spotkania. Jeśli będzie remis 2-2, gospodarzem decydującej - piątej potyczki będą olsztynianie, którzy po rundzie zasadniczej byli wyżej w tabeli.


Pierwszy mecz poprowadzą Dariusz Jasiński i Piotr Skowroński, drugi natomiast - Waldemar Niemczura i Piotr Król. Funkcję kwalifikatora pełnił będzie Andrzej Wołkowycki.


Fot.: Tomasz Adamaszek