ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika zagra z kandydatem na mistrza

Siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej czeka trudne zadanie. W meczu drugiej kolejki PlusLigi na wyjeździe zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

- ZAKSA to drużyna, którą zbudowano, żeby zdobyć mistrzostwo Polski - powiedział Jakub Bednaruk, trener Politechniki. - My jednak jesteśmy pozytywnie nastawieni. Chcemy w Kędzierzynie-Koźlu sprawić niespodziankę - dodał. - Musimy zatrzymać przede wszystkim Grzegorza Boćka, który w ostatnim meczu przeciwko Cerrad Czarnym Radom błysnął formą. W jednym ustawieniu popisał się aż pięcioma asami serwisowymi - przypomniał.

O sile ZAKSY poza wspomnianym atakującym, który o miejsce w wyjściowym składzie walczy z Dawidem Konarskim, stanowią rozgrywający reprezentacji Francji - Benjamin Toniutti, przyjmujący reprezentacji Belgii - Sam Deroo, libero reprezentacji Polski - Paweł Zatorski oraz para środkowych: Jurij Gladyr i Łukasz Wiśniewski. W meczowej siódemce pojawi się też najprawdopodniej kolejny Francuz, przyjmujący Kevin Tillie, który o miejsce na boisku rywalizuje z Rafałem Buszkiem. W kwadracie dla rezerwowych pozostaną zaś zawodnicy, którzy mieliby pewne miejsce w nieco słabszych drużynach. Wystarczy wspomnieć choćby Dominika Witczaka czy Grzegorza Pająka.

Potyczka z ZAKSĄ będzie wyjątkowa dla Pawła Zagumnego. Rozgrywający AZS Politechniki Warszawskiej ostatnie pięć lat swojej siatkarskiej kariery spędził właśnie w Kędzierzynie-Koźlu. Jak napisał w swojej biografii, z klubem z Opolszczyzny rozstał się w nie najprzyjemniejszych okolicznościach.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Wojciech Maroszek i Waldemar Niemczura. Funkcję komisarza pełnić będzie Edward Superlak, a kwalifikatora - Krzysztof Szmydyński. Transmisję z Hali Azoty przeprowadzi telewizja Polsat Sport.


Fot.: Paulina Aleksandrowicz