Politechnika zagra z kandydatem na mistrza

Siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej czeka trudne zadanie. W meczu drugiej kolejki PlusLigi na wyjeździe zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

- ZAKSA to drużyna, którą zbudowano, żeby zdobyć mistrzostwo Polski - powiedział Jakub Bednaruk, trener Politechniki. - My jednak jesteśmy pozytywnie nastawieni. Chcemy w Kędzierzynie-Koźlu sprawić niespodziankę - dodał. - Musimy zatrzymać przede wszystkim Grzegorza Boćka, który w ostatnim meczu przeciwko Cerrad Czarnym Radom błysnął formą. W jednym ustawieniu popisał się aż pięcioma asami serwisowymi - przypomniał.

O sile ZAKSY poza wspomnianym atakującym, który o miejsce w wyjściowym składzie walczy z Dawidem Konarskim, stanowią rozgrywający reprezentacji Francji - Benjamin Toniutti, przyjmujący reprezentacji Belgii - Sam Deroo, libero reprezentacji Polski - Paweł Zatorski oraz para środkowych: Jurij Gladyr i Łukasz Wiśniewski. W meczowej siódemce pojawi się też najprawdopodniej kolejny Francuz, przyjmujący Kevin Tillie, który o miejsce na boisku rywalizuje z Rafałem Buszkiem. W kwadracie dla rezerwowych pozostaną zaś zawodnicy, którzy mieliby pewne miejsce w nieco słabszych drużynach. Wystarczy wspomnieć choćby Dominika Witczaka czy Grzegorza Pająka.

Potyczka z ZAKSĄ będzie wyjątkowa dla Pawła Zagumnego. Rozgrywający AZS Politechniki Warszawskiej ostatnie pięć lat swojej siatkarskiej kariery spędził właśnie w Kędzierzynie-Koźlu. Jak napisał w swojej biografii, z klubem z Opolszczyzny rozstał się w nie najprzyjemniejszych okolicznościach.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Wojciech Maroszek i Waldemar Niemczura. Funkcję komisarza pełnić będzie Edward Superlak, a kwalifikatora - Krzysztof Szmydyński. Transmisję z Hali Azoty przeprowadzi telewizja Polsat Sport.


Fot.: Paulina Aleksandrowicz