Politechnika zmierzy się z mistrzem

AZS Politechnika Warszawska w meczu ósmej kolejki PlusLigi w sobotę 5 grudnia na wyjeździe zmierzy się z mistrzem Polski - Asseco Resovią Rzeszów. Inżynierowie nie stoją na straconej pozycji. Chcą wykorzystać słabszą formę rywali i wrócić do stolicy z punktami.

Zdecydowanym faworytem spotkania są gracze Asseco Resovii. Mistrzowie Polski nie prezentują się jednak ostatnio najlepiej. Przegrali trzy z siedmiu meczów: 2-3 z Jastrzębskim Węglem i Cuprum Lubin oraz 1-3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. - Naszym celem jest mistrzostwo Polski. Nie możemy pozwolić sobie na kolejne wpadki - powiedział Damian Wojtaszek, libero Asseco Resovii, który przygodę z wielką siatkówką zaczynał w AZS Politechnice Warszawskiej.

Zawodnicy trenera Jakuba Bednaruka po czterech porażkach z rzędu przełamali niemoc i pokonali na wyjeździe 3-2 ekipę Effectora Kielce. W ostatniej kolejce ligowej zaś przed własną publicznością 3-0 wygrali z BBTS-em Bielsko-Biała. Przed wyjazdem do Rzeszowa byli pozytywnie nastawieni. - Chcemy wygrać na Podpromiu, ale słabsza forma Resovii wcale nie oznacza, że będziemy mieli łatwiej. Wręcz przeciwnie. Ekipa z Rzeszowa po kilku wpadkach zmobilizuje się i zrobi wszystko, żeby pokonać nas w imponującym stylu - przestrzegał kolegów Maciej Olenderek, libero AZS Politechniki. - Mimo wszystko liczymy na korzystny wynik. Damy z siebie wszystko - zapowiedział.

Mecz rozpocznie się o 17.00. Poprowadzą go Maciej Kolendowski i Tomasz Flis. Komisarzem będzie Jacek Kilar.


Fot.: Tomasz Adamaszek