ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika zmierzy się z mistrzem

AZS Politechnika Warszawska w meczu ósmej kolejki PlusLigi w sobotę 5 grudnia na wyjeździe zmierzy się z mistrzem Polski - Asseco Resovią Rzeszów. Inżynierowie nie stoją na straconej pozycji. Chcą wykorzystać słabszą formę rywali i wrócić do stolicy z punktami.

Zdecydowanym faworytem spotkania są gracze Asseco Resovii. Mistrzowie Polski nie prezentują się jednak ostatnio najlepiej. Przegrali trzy z siedmiu meczów: 2-3 z Jastrzębskim Węglem i Cuprum Lubin oraz 1-3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. - Naszym celem jest mistrzostwo Polski. Nie możemy pozwolić sobie na kolejne wpadki - powiedział Damian Wojtaszek, libero Asseco Resovii, który przygodę z wielką siatkówką zaczynał w AZS Politechnice Warszawskiej.

Zawodnicy trenera Jakuba Bednaruka po czterech porażkach z rzędu przełamali niemoc i pokonali na wyjeździe 3-2 ekipę Effectora Kielce. W ostatniej kolejce ligowej zaś przed własną publicznością 3-0 wygrali z BBTS-em Bielsko-Biała. Przed wyjazdem do Rzeszowa byli pozytywnie nastawieni. - Chcemy wygrać na Podpromiu, ale słabsza forma Resovii wcale nie oznacza, że będziemy mieli łatwiej. Wręcz przeciwnie. Ekipa z Rzeszowa po kilku wpadkach zmobilizuje się i zrobi wszystko, żeby pokonać nas w imponującym stylu - przestrzegał kolegów Maciej Olenderek, libero AZS Politechniki. - Mimo wszystko liczymy na korzystny wynik. Damy z siebie wszystko - zapowiedział.

Mecz rozpocznie się o 17.00. Poprowadzą go Maciej Kolendowski i Tomasz Flis. Komisarzem będzie Jacek Kilar.


Fot.: Tomasz Adamaszek