ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika zmierzy się z rewelacją PlusLigi


Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej pierwszą rundę fazy zasadniczej PlusLigi w sezonie 2014/2015 zakończą w Ergo Arenie. W sobotę 29 listopada zmierzą się z rewelacją rozgrywek - LOTOSEM Treflem Gdańsk.


Faworytem meczu jest oczywiście zespół z Gdańska, który ma w swoim składzie kilku świetnych zawodników. Mateusz Mika, Sebastian Schwarz, Wojciech Grzyb, Piotr Gacek - to filary prowadzonej przez Andreę Anastasiego ekipy. Gdańszczanie ponadto są w bardzo wysokiej formie. W pokonanym polu pozostawili już m.in. Asseco Resovię Rzeszów i Jastrzębski Węgiel. Inżynierowie mogą więc zderzyć się ze ścianą. - Wiemy, że w Ergo Arenie czeka nas niesamowicie trudne zadanie. Ale jak zawsze wyjdziemy na boisko i będziemy bić się o każdą piłkę - dało się słyszeć przed wyjazdem do Gdańska.

Inżynierowie w ostatniej kolejce PlusLigi dość łatwo ulegli Cerrad Czarnym Radom. - Nie ma możliwości, żeby drużyna złożona z młodych siatkarzy, cały czas grała na wysokim poziomie. My w dołek wpadliśmy właśnie teraz. Muszę dać swoim chłopakom trochę oddechu - powiedział trener Jakub Bednaruk.

Mecz LOTOS Trefl Gdańsk - AZS Politechnika Warszawska rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Marek Budzik i Andrzej Kuchna. Komisarzem zaś będzie Henryk Parzykowski.


Fot.: Tomasz Adamaszek