Porażka w półfinale. ONICO 1:3 LOTOS Trefl

Siatkarze ONICO Warszawa przegrali 1:3 z LOTOSEM Trefl Gdańsk w półfinale XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka rozgrywanego w Arenie Ursynów. Porażka oznacza, że stołeczni zawodnicy powalczą o trzecie miejsce w turnieju. Spotkanie z LOTOSEM rozpoczęło się z ponad godzinnym opóźnieniem, ze względu na pięciosetowe starcie Łuczniczki z GKS-em Katowice. Bydgoszczanie zwyciężyli 3:2, co dało im piątą lokatę w turnieju. W składzie ONICO, w porównaniu do piątkowego meczu z ekipą Jakuba Bednaruka, zaszły dwie zmiany - Jana Nowakowskiego zastąpił Jakub Kowalczyk, a w miejscu "Samika", MVP pierwszego meczu, mogliśmy oglądać Wojciecha Włodarczyka. Spotkanie, dzięki świetnej zagrywce Bartosza Kwolka, rozpoczęło się od prowadzenia stołecznych 4:0. Gdańszczanie do odrabiania strat ruszyli dopiero w końcówce seta, prowadzili nawet 21:20, ale ostatecznie to warszawianie zwyciężyli pierwszą partię 25:23. Drugi set był już zdecydowanie bardziej wyrównany, żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie bezpiecznej przewagi, co doprowadziło do emocjonującej końcówki. W tej decydujące okazały się ataki środkiem ekipy z Gdańska - skuteczni Piotr Nowakowski i Wojciech Grzyb zapewnili przyjezdnym zwycięstwo 29:27. Połowa trzeciego seta wyglądała niemal identycznie - drużyny szły "łeb w łeb", ale stopniowo do głosu zaczęli dochodzić podopieczni trenera Anastasiego. Kilka skutecznych bloków i asów serwisowych sprawiło, że to gdańszczanie wyszli na prowadzenie, wygrywając 25:19. Siatkarze LOTOSU poszli za ciosem i od początku czwartego seta zdominowali wydarzenia na parkiecie. Szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddali do samego końca, zwyciężając 25:23 i zapewniając sobie awans do finału imprezy. Gracze ONICO powalczą z kolei o trzecie miejsce, a ich rywalem będzie przegrany z pary Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Początek meczu o godzinie 11:00 w Arenie Ursynów. ONICO Warszawa - LOTOS Trefl Gdańsk 1:3 (25:23, 27:29, 19:25, 23:25) MVP: Maciej Olenderek ONICO Warszawa: Kwolek (18), Wrona (8), Włodarczyk (15), Firlej, Gjorgiew (10), Kowalczyk (7), Wojtaszek (1), Warda (3), Samica (4). LOTOS Trefl Gdańsk: Kozłowski (1), Schulz (21), Jakubiszak (1), Szalpuk (19), Mika (14), Nowakowski (12), Grzyb (14), Olenderek (1). Galeria meczowa dostępna TUTAJ. Fot. Jacek Wójcikowski