ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Potrafią grać z najlepszymi. Teraz zmierzą się ze Skrą

Przed siatkarzami AZS Politechniki Warszawskiej mecz dziesiątej kolejki PlusLigi. W sobotę 12 grudnia Inżynierowie w Bełchatowie zmierzą się z brązowym medalistą mistrzostw Polski - PGE Skrą.

- Jesteśmy pozotywnie nastawieni. Będziemy walczyć o każdą piłkę. Chcemy pokazać entuzjam na boisku. To jest nasz podstawowy cel - zapowiedział Jakub Kowalczyk, środkowy AZS Politechniki Warszawskiej. - Jak na razie idzie nam całkiem nieźle. Dwa ostatnie mecze (z Asseco Resovią Rzeszów i LOTOSEM Treflem Gdańsk - przyp. aut.) pokazały, że potrafimy walczyć z najlepszymi. Z Bełchatowa chcemy więc przywieźć jakieś punkty - dodał. - Nasza siła tkwi w podejściu do pracy. Wierzymy we własne umiejętności. Kiedy uda nam się połączyć to z fantazją i wspomnianym już entuzjazmem, kibice mogą spodziewać się bardzo dobrych efektów - zapewnił siatkarz.

Na dziewięć rozegranych spotkań ligowych gracze Politechniki wygrali cztery. Bełchatowianie mają zdecydowanie lepszy bilans. Zwyciężyli aż w siedmiu pojedynkach. - Nie patrzymy na cyferki. Jesteśmy zaangażowani, mamy spore możliwości. Jeśli na parkiecie zaprezentujemy to, co potrafimy, będzie dobrze - stwierdził Jakub Kowalczyk.

Mecz PGE Skra Bełchatów - AZS Politechnika Warszawska rozpocznie się o 15.00. Poprowadzą go Maciej Kolendowski i Tomasz Flis. Komisarzem zawodów będzie Edward Superlak, a kwalifikatorem - Grzegorz Jacyna. 


Fot.: Tomasz Adamaszek