ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Pożegnanie Stephane'a Antigi

Fot. PressFocus
Z końcem maja 2019 roku wygasają kontrakty dotychczasowych trenerów ONICO Warszawa – Stephane’a Antigi i Fabio Stortiego. Tym samym obaj kończą swoją przygodę z warszawskim klubem, który doprowadzili do wicemistrzostwa Polski.

Stephane Antiga i Fabio Storti pracę w stołecznym klubie rozpoczęli przed sezonem 2017/2018. Francuski szkoleniowiec początkowo dzielił funkcję trenera ONICO z obowiązkami selekcjonera reprezentacji Kanady, ale z czasem skupił się tylko na warszawskiej drużynie. Ze Stortim, który został jego asystentem, znali się z Bełchatowa – w tamtejszej Skrze Włoch pracował w sztabie szkoleniowym, gdy Francuz grał jeszcze jako siatkarz.

Obaj prowadzili zespół przez dwa pełne sezony. W rozgrywkach 2017/2018 stołecznym zabrakło jednego punktu, by awansować do fazy play-off. Ostatecznie przegrali w rywalizacji o 7. miejsce z Cuprum Lubin i sezon zakończyli na 8. pozycji. Rok później mogli jednak świętować pierwszy w historii klubu medal. ONICO po wyrównanym boju półfinałowym z Jastrzębskim Węglem awansowało do finału, w którym musiało uznać wyższość ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i wywalczyło srebro mistrzostw Polski. Ponadto za kadencji Francuza i Włocha warszawianie dwukrotnie grali w półfinale Pucharu Polski.

Pod wodzą Antigi i Stortiego stołeczni rozegrali 66 oficjalnych meczów w PlusLidze i Pucharze Polski, z których udało się wygrać 44 spotkania, a 22 kończyły się przegranymi naszej drużyny. Obaj trenerzy z końcem maja opuszczają ONICO. Klub pożegnał trenera Antigę podczas specjalnego spotkania z mediami i kibicami.

Stephane, Fabio – dziękujemy za wszystko i powodzenia w dalszej karierze!