Prasa o starciu z mistrzem: Nietykalna ZAKSA

Zapraszamy na przegląd wybranych tytułów prasowych po meczu 8. kolejki PlusLigi, w którym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała siatkarzy ONICO Warszawa 3:1. Przegląd Sportowy: ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE – ONICO WARSZAWA 3:1 W starciu z ONICO mistrzowie Polski byli jednak blisko utraty punktu. Goście grali z ogromnym poświęceniem, odrabiając kilkupunktowe straty. Trzeci set wygrali, choć przegrywali już 20:23, a w czwartym wyciągnęli ze stanu 14:20 na 23:23. Gospodarze do końca seta popełnili tylko jeden błąd – Rafał Buszek pomylił się w polu zagrywki. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał atakujący Maurice Torres. Sport: ZAKSA na siódemkę Od drugiej partii zaczęły się jednak problemy ZAKSY. Warszawianie potwierdzili, że ich przedsezonowe ambicje - zapowiadali walkę o czołową czwórkę - nie są bezpodstawne i okazało się, że mają sporo argumentów. Antoine Brizard to nie tylko świetny rozgrywający, ale też potrafi skutecznie zaserwować. Na środku siatki mistrz świata Andrzej Wrona, choć z kadry wypadł, grać w siatkówkę nie zapomniał. W przyjęciu para zdolnych przyjmujących - Bartosz Kwolek oraz Wojciech Włodarczyk - już niedługo może być podporą reprezentacji. I wreszcie w ataku młody, ale dynamiczny i piekielnie mocno zbijający Kanadyjczyk Sharone Vernon-Evans. wp.pl: Damian Wojtaszek: Możemy wiele osiągnąć - Musimy cały czas grać na wysokim poziomie, na jakim trenujemy i przekładać to na parkiet, bo jeśli tego nie zrobimy i wkradnie się nieco dekoncentracji, to pokazały mecze z zespołami ze Szczecina, czy Będzina, co się stanie. Po prostu przegraliśmy. Teoretycznie powinniśmy je wygrać i nie mieć żadnych problemów - przyznał zawodnik. onet.pl: PlusLiga: siódme zwycięstwo Zaksy Kędzierzyn-Koźle W dzisiejszych spotkaniach dominowali gospodarze. Siódmą wygraną w tym sezonie w swoim siódmym meczu odnieśli siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle, którzy pokonali 3:1 Onico Warszawa. Po pierwszy łatwo wygranym przez gospodarzy secie do pracy wzięli się siatkarze ze stolicy. Mecz się wyrównał, trzecia partia padła nawet łupem graczy Onico, ale ostatecznie ZAKSA wygrała 3:1. Zawodnicy Andrei Gardiniego mają na swoim koncie komplet wygranych i pokazują, że są świetnie przygotowaniu do tegorocznego sezonu PlusLigi. polsatsport.pl: 7–0 dla ZAKSY! Mistrz Polski wciąż bez straty punktu Najlepiej punktowali: Torres (21), Deroo (14), Krzysztof Rejno (12), Buszek (10) – w ekipie ZAKSY; Bartosz Kwolek (11), Sharon Vernon-Evans (10), Brizard (10), Włodarczyk (10) – u pokonanych. ZAKSA zdecydowanie lepiej punktowała w ataku (59–43) i popełniła mniej błędów od rywali (25–32). Siatkarze Onico zdecydowanie przeważali w zagrywce (3–8, 4 asy Brizarda) oraz bloku (7–14). MVP: Maurice Torres. interia.pl: Stephane Antiga: Praca z kadrą trudniejsza niż w klubie - Największą różnicą jest to, że w klubie wybierasz najlepszych zawodników z całego świata spośród tych, na których można sobie pozwolić. W zespole narodowym nie ogranicza cię budżet, ale obywatelstwo i z tych graczy trzeba stworzyć dobrze funkcjonującą ekipę. Więcej na temat różnic będę mógł powiedzieć po tym sezonie, gdy lepiej poznam specyfikę pracy w klubie. Na pewno jednak różnice są znaczne. FAKT: Mistrz zatańczył z pretendentem W Plus Lidze prawie każdy może wygrać z każdym. Prawie, bo ZAKSA Kędzierzyn jest nietykalna. Mistrzowie Polski w siedmiu meczach odnieśli komplet zwycięstw. Maurice Torres (26 l.) to nowy siatkarz ZAKSA. Na pozycji atakującego zastąpił Dawida Konarskiego (29 l.). Portorykańczyk w pierwszych meczach sezonu nie zachwycił. Ale z każdym tygodniem czuje się coraz lepiej w drużynie. W sobotę po raz pierwszy dostał statuetkę dla najlepszego zawodnika spotkania. FAKT: Zawodnik Inżynierów Andrzej Wrona przyznaje: Nie możemy być z siebie zadowoleni Choć siatkarze ONICO w trzecim i czwartym secie spotkania z ZAKSA (1:3) w Kędzierzynie-Koźlu nawiązali walkę z najlepszą drużyną w Polsce, Andrzej Wrona (29 l.) przyznaje, że ten mecz mógł wyglądać lepiej w ich wykonaniu. – Nie możemy być z siebie zadowoleni – mówi środkowy Inżynierów. Mistrzowie Polski wygrali w tym sezonie wszystkie mecze ligowe, tracąc w nich maksymalnie jednego seta. czassiatkowki.pl: PlusLiga: Mistrzowie Polski nadal niepokonani. Warszawianie bez punktów Dobra postawa zespołu ONICO Warszawa w bloku spowodowała, że udał im się zniwelować straty do jednego „oczka” (15:16). Mimo starań przyjezdni nie zdołali wyrównać, a w decydującą część seta zespoły wkraczały przy wyniku 20:18 na korzyść gospodarzy. W końcówce przyjezdni po raz kolejny zbliżyli się do przeciwników (22:23), a po chwili doprowadzili do remisu (24:24), co zapowiadało emocje. Po grze na przewagi zwycięsko z tego seta wyszli warszawianie (27:25).