ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Próba charakterów w Kędzierzynie-Koźlu


AZS Politechnika Warszawska w meczu dziewiątej kolejki PlusLigi na wyjeździe zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Inżynierowie chcą sprawić niespodziankę i wrócić do stolicy bogatsi o co najmniej dwa punkty.


- Nie udało się z PGE Skrą Bełchatów, Asseco Resovią Rzeszów i Jastrzębskim Węglem, może uda się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle - powiedział Aleksander Śliwka, naszej drużyny. - Znamy swoje miejsce w szeregu i doceniamy klasę rywala. Nie zamierzamy jednak wracać do Warszawy z pustymi rękami. Chcemy wyjść na boisko, cieszyć się naszą grą i sprawić niespodziankę - dodał. - Jestem optymistą, jak zawsze. Moi koledzy również. Właśnie takie nastawienie pomaga nam osiągać dobre wyniki - wyjaśnił.

Gdyby grały nazwiska, AZS Politechnika Warszawska do szatni wróciłaby sromotnie pokonana. Wszak w składzie ZAKSY są m.in. dwaj mistrzowie świata - Paweł Zagumny i Paweł Zatorski - oraz świetni na swoich pozycjach Dick Kooy, Jurij Gladyr i Kay van Dijk. O sile naszej ekipy stanowią z kolei dwudziestolatkowie. - Nazwiska jednak nie grają. Liczą się charaktery - powtarza swoim zawodnikom jak mantrę trener Jakub Bednaruk. O tym, że słowa szkoleniowca są prawdziwe, przekonali się na własnej skórze siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w meczu poprzedniej kolejki PlusLigi pokonali stołecznych dopiero po tie-breaku.

Drużyna ZAKSY Kędzierzyn-Koźle bardzo słabo zaczęła sezon 2014/2015. Przegrała aż pięć meczów z rzędu i po sześciu kolejkach rozgrywek zajmowała miejsce w dole tabelu. Teraz jednak powoli wychodzi na prostą. W siódmej kolejce bez straty seta pokonała MKS Banimex Będzin, a w ósmej - 3-1 wygrała z Indykpolem AZS Olsztyn. Dodatkowo do gry w jej szeregach po kontuzji wraca Michał Ruciak.

Mecz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS Politechnika Warszawska rozegrany zostanie w środę 12 listopada o godz. 19.00. Poprowadzą go Waldemar Niemczura i Marek Lagierski. Komisarzem będzie Krzysztof Ratajczak.


Fot.: Anna Klepaczko