ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Przypomnieć sobie smak zwycięstwa

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej zapomnieli, jak smakuje zwycięstwo. Po czterech porażkach z rzędu plasują się na jedenastym miejscu w tabeli PlusLigi. - Czas to zmienić - zapewniają nie tylko kibiców, ale i samych siebie.

Okazję do przypomnienia sobie radości po wygranym meczu Inżynierowie będą mieć już w środę 25 listopada. W Chęcinach zmierzą się wówczas z Effectorem Kielce, który jak dotąd nie zdobył nawet punktu. - Nasz zespół potrzebuje przełamania. Ci zawodnicy umieją przecież grać w siatkówkę. Wpadli jednak w dołek i nie mogą z niego wyjść - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Przed meczem z MKS-em Będzin byłam dobrej myśli, a wszyscy wiemy, jaki padł wynik. Teraz więc - profilaktycznie - na nic się nie nastawiam - uśmiechnęła się.

- Mamy problemy, ale musimy sobie z nimi poradzić - stwierdził trener Jakub Bednaruk. - W spotkaniu przeciwko ekipie z Będzina nie mieliśmy żadnego punktu zaczepienia. Planowaliśmy wrócić do Warszawy z trzema punktami, a ani przez moment nie nawiązaliśmy wyrównanej walki - przypomniał. Szkoleniowiec doskonale zdaje sobie sprawę, na czym polega słabość jego drużyny. - Mamy tu bardzo miłych chłopaków, z którymi można iść na randkę, ale nie na wojnę. Brakuje nam kilerów - przyznał.

Zawodnicy Effectora z pewnością jednak nie będą mieli ochoty na randki. W pięciu rozegranych meczach PlusLigi nie zdobyli ani jednego punktu. W meczu przeciwko Politechnice z pewnością rzucą się rywalom do gardeł. Ich atutem będzie znajomość hali. Do spotkania dojdzie bowiem w Hali Sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach, którą bardzo dobrze znają. Inżynierowie natomiast jeszcze nigdy tam nie grali. - Jeśli zagramy tak, jak potrafimy, nieznajomość hali nie będzie żadnym problemem. A chcemy wreszcie zagrać dobrze. Chcemy przypomnieć sobie smak zwycięstwa - zadeklarowali zgodnie gracze Jakuba Bednaruka.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Wojciech Maroszek i Waldemar Niemczura. Komisarzem będzie Henryk Kośla.


Fot.: Tomasz Adamaszek