Przypomnieć sobie smak zwycięstwa

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej zapomnieli, jak smakuje zwycięstwo. Po czterech porażkach z rzędu plasują się na jedenastym miejscu w tabeli PlusLigi. - Czas to zmienić - zapewniają nie tylko kibiców, ale i samych siebie.

Okazję do przypomnienia sobie radości po wygranym meczu Inżynierowie będą mieć już w środę 25 listopada. W Chęcinach zmierzą się wówczas z Effectorem Kielce, który jak dotąd nie zdobył nawet punktu. - Nasz zespół potrzebuje przełamania. Ci zawodnicy umieją przecież grać w siatkówkę. Wpadli jednak w dołek i nie mogą z niego wyjść - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Przed meczem z MKS-em Będzin byłam dobrej myśli, a wszyscy wiemy, jaki padł wynik. Teraz więc - profilaktycznie - na nic się nie nastawiam - uśmiechnęła się.

- Mamy problemy, ale musimy sobie z nimi poradzić - stwierdził trener Jakub Bednaruk. - W spotkaniu przeciwko ekipie z Będzina nie mieliśmy żadnego punktu zaczepienia. Planowaliśmy wrócić do Warszawy z trzema punktami, a ani przez moment nie nawiązaliśmy wyrównanej walki - przypomniał. Szkoleniowiec doskonale zdaje sobie sprawę, na czym polega słabość jego drużyny. - Mamy tu bardzo miłych chłopaków, z którymi można iść na randkę, ale nie na wojnę. Brakuje nam kilerów - przyznał.

Zawodnicy Effectora z pewnością jednak nie będą mieli ochoty na randki. W pięciu rozegranych meczach PlusLigi nie zdobyli ani jednego punktu. W meczu przeciwko Politechnice z pewnością rzucą się rywalom do gardeł. Ich atutem będzie znajomość hali. Do spotkania dojdzie bowiem w Hali Sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach, którą bardzo dobrze znają. Inżynierowie natomiast jeszcze nigdy tam nie grali. - Jeśli zagramy tak, jak potrafimy, nieznajomość hali nie będzie żadnym problemem. A chcemy wreszcie zagrać dobrze. Chcemy przypomnieć sobie smak zwycięstwa - zadeklarowali zgodnie gracze Jakuba Bednaruka.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Wojciech Maroszek i Waldemar Niemczura. Komisarzem będzie Henryk Kośla.


Fot.: Tomasz Adamaszek