ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Rafael Araujo najlepszym zawodnikiem października

Wybraliście MVP października! Został nim atakujący ONICO Warszawa, Rafael Araujo. Drugie miejsce w głosowaniu na najlepszego siatkarza miesiąca zajął Andrzej Wrona, a trzecie ex aequo Piotr Łukasik i Graham Vigrass.

Bardzo cieszę się z tego wyróżnienia i chciałbym podziękować wszystkim kibicom, którzy na mnie zagłosowali. Dziękuję za docenienie mnie i obiecuję, że w każdym kolejnym meczu będą dawał z siebie wszystko – powiedział Rafael Araujo.

Nagrodę dla najlepszego siatkarza miesiąca ufundowały firmy Łuksza oraz Caffe Grano.

W minionym miesiącu atakujący zdobył dwie statuetki MVP – w drugim meczu domowym przeciwko Aluronowi Virtu Warcie Zawiercie oraz w wyjazdowym starciu przeciwko Asseco Resovii. Kolejny tytuł najlepszego zawodnika meczu brazylijski atakujący zdobył w poniedziałek 12 listopada w meczu z MKS-em Będzin. Warszawianie pokonali będzinian 3:1. – Lepszego powrotu do Sosnowca nie mogłem sobie wymarzyć. Bardzo cieszę się, że mogłem odwiedzić dawny klub i przyjaciół, których tu poznałem. Jestem tym bardziej szczęśliwy, że zdobyliśmy z ONICO trzy punkty. Nie ukrywam, że statuetka MVP to również bardzo miłe wyróżnienie. Lepiej być nie mogło – powiedział Araujo.

Zdobyliśmy komplet punktów w trudnym meczu. W pierwszym secie wydawać się już mogło, że nasza wygrana jest niemal pewna. Będzinianie rozpoczęli jednak znakomitą serię i to oni zwyciężyli w pierwszym secie. My na szczęście powróciliśmy zdecydowanie lepsi. To dowód na dobrą atmosferę w drużynie i na to, że w trudnych chwilach potrafimy się zresetować i skupić na kolejnej akcji. W pierwszym secie chyba za bardzo się spięliśmy. Każdy z nas myślał o dwóch przegranych w poprzednich meczach i to niestety nam nie pomogło. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że przede wszystkim musimy się cieszyć grą i to przyniosło efekt. Teraz musimy szybko się zregenerować, bo już za chwilę rozpoczynamy ostatnie przygotowania do meczu z PGE Skrą Bełchatów. To bardzo trudny rywal, który ma wiele mocnych punktów. W sobotę na pewno czeka nas ciekawy i trudny mecz – dodał.