Rafael Araujo przed meczem z MKS-em Będzin

Fot. Jakub Ćmil
W poniedziałek 12 listopada siatkarze ONICO Warszawa zmierzą się w Sosnowcu z MKS-em Będzin. Zapraszamy do lektury przedmeczowej wypowiedzi Rafaela Araujo.

Rafael Araujo: MKS Będzin to bardzo waleczny zespół. Najsilniejsi są zwłaszcza w swojej hali, przed własną publicznością. Jestem więc przekonany, że w poniedziałkowym meczu zarówno siatkarze, jak i kibice dadzą z siebie wszystko. Oprócz hali i kibiców ich siłą jest przede wszystkim praca zespołowa. Drużyna potrafi się wzajemnie zmotywować i nawet w trudnych momentach nie ma mowy o poddawaniu się.

My jedziemy na to spotkanie bardzo zmotywowani. W ostatnich dwóch meczach nie zdobyliśmy żadnego punktu, więc teraz chcemy się zrehabilitować. Naszym celem jest oczywiście zwycięstwo, najlepiej za komplet punktów.

Bardzo cieszę się, że odwiedzę dawny klub i przyjaciół, z którymi grałem przez poprzednie dwa sezony. Taki powrót jest zawsze bardzo miły, jednak sentymenty odkładam na bok. Po pierwszym gwizdku nikt nie będzie już myślał o tym, czy po drugiej stronie znajduje się przyjaciel.