Rekordowy transfer Andrzeja Wrony

Rekordowy transfer Andrzeja Wrony

Transfer Andrzeja Wrony odbił się szerokim echem w mediach. W największych polskich gazetach i portalach internetowych pojawiło się aż 41 artykułów dotyczących przenosin mistrza świata do AZS Politechniki Warszawskiej.

Wartość szacunkowego ekwiwalentu reklamowego (AVE) wspomnianych publikacji wyniosła 305 115 zł. – Tak głośno o naszym klubie jeszcze nie było – powiedział Adrian Komorowski, rzecznik prasowy AZS-u Politechniki Warszawskiej SA. – O transferze Andrzeja Wrony pisały wszystkie największe gazety: Fakt, Przegląd Sportowy, Gazeta Wyborcza i Super Express. Bardzo dużo publikacji pojawiło się też w czołowych portalach – dodał. – Kwota 305 115 zł działa na wyobraźnię, jest jednak wirtualna. To suma wartości powierzchni publikacji o transferze zawodnika obliczona na podstawie kwot z cenników reklamowych gazet i portali. Właśnie tyle musielibyśmy wydać, jeśli chcielibyśmy opublikować we wszystkich 41 źródłach reklamę o powierzchni zamieszczonych artykułów – wyjaśnił. – Dane pochodzą od specjalistów tej dziedziny – firmy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów, która współpracuje z Polską Ligą Piłki Siatkowej SA – zakończył.

Rekordowy transfer Andrzeja Wrony
Rekordowy transfer Andrzeja Wrony – infografika

 

Przypomnijmy, że Andrzej Wrona z AZS Politechniką Warszawską związał się rocznym kontraktem. W stołecznej drużynie zastąpić ma Bartłomieja Lemańskiego, który w sezonie 2016/2017 grać będzie w Asseco Resovii Rzeszów. Władze klubu liczą również, że mistrz świata – ze względu na swoją popularność – przyciągnie do hal nowych kibiców.

 

Fot. Jakub Ćmil, www.azspw.com

Leave a Reply