Remis w sparingu z Czarnymi


Po trzydniowej świątecznej przerwie siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej wrócili do pracy. W sobotę 28 grudnia udali się do Wołomina, gdzie w sparingowym meczu z Cerrad Czarnymi Radom sprawdzili swoją formę. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2.


Mecz był główną atrakcją XIII Memoriału Jerzego Cudnego. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem ustalono, że zespoły niezależnie od wyniku rozegrają cztery sety. Trenerzy mogli więc sprawdzić nie tylko podstawowych zawodników, ale i rezerwowych. W szeregach Politechniki zabrakło jednak Juraja Zaťko i Artura Szalpuka, a w ekipie Czarnych - Jozefa Piovarči i Wyzte Kooistry. Słowacy i Holender przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji, z którymi przygotowują się do kwalifikacji do mistrzostw świata. Szalpuk natomiast wraz z reprezentacją Polski juniorów bierze udział w towarzyskim turnieju w Hiszpanii.

W barwach Politechniki cały mecz rozegrał... trener Jakub Bednaruk. Szkoleniowiec pod nieobecność wspomnianego już
Zaťko i kontuzjowanego Macieja Stępnia musiał zdjąć garnitur i pokierować grą swoich podopiecznych.
AZS Politechnik Warszawska - Cerrad Czarni Radom2-2 (20:25, 30:28, 27:25, 23:25)

Skład Politechniki: Jakub Bednaruk, Adrian Gontariu, Iwan Kolew, Paweł Kaczorowski, Marcin Nowak, Przemysław Smoliński, Maciej Olenderek (libero) oraz Paweł Adamajtis, Mateusz Sacharewicz, Dawid Gunia, Michał Potera;

Skład Czarnych: Bartłomiej Neroj, Bartłomiej Bołądź, Dirk Westphal, Jakub Wachnik, Adam Kamiński, Bartłomiej Grzechnik, Adam Kowalski (libero) oraz Rafał Faryna, Jakub Radomski, Michał Kędzierski, Kamil Gutkowski, Michał Ostrowski, Paweł Filipowicz.


Fot. Tomasz Adamaszek