Reprezentacja juniorów wywalczyła awans na mistrzostwa Europy U20

W dniach 29 czerwca – 1 lipca reprezentacja Polski juniorów wzięła udział w turnieju kwalifikacyjnym do tegorocznym EuroVolley U20. W hali Aqua Żyrardów biało-czerwoni zaliczyli komplet zwycięstw i wywalczyli prawo udziału w mistrzostwach Starego Kontynentu.  W miniony weekend reprezentacja juniorów zmierzyła się z drużynami z Izraela, Łotwy i Hiszpanii. W pierwszych dwóch spotkaniach gospodarze zaliczyli szybkie, trzysetowe zwycięstwa. O awansie na mistrzostwa Europy U20 zadecydować miał wynik spotkania przeciwko Hiszpanom. Polacy nie najlepiej rozpoczęli niedzielny mecz i po dwóch setach przegrywali 0:2. W trzeciej partii doszło jednak do przełamania, po którym podopieczni trenera Mariusza Sordyla zaczęli kontrolować przebieg meczu. Ostatecznie Polacy wygrali 3:2 (20:25, 19:25, 25:21, 25:19, 15:11) i to oni już za dwa tygodnie wystąpią w EuroVolley U20.
To na pewno nie był łatwy mecz. Męczyliśmy się przez dwa sety i naprawdę bardzo cieszymy się, że udało nam się wyciągnąć ten mecz ze stanu 0:2. Po dwóch setach nasza gra nie wyglądała najlepiej, można było mieć w głowie różne negatywne myśli, ale najważniejsze, że wyszliśmy z tej sytuacji zwycięsko – powiedział po meczu przyjmujący ONICO Warszawa, Mateusz Janikowski. Mistrzostwa Starego Kontynentu odbędą się w Holandii i Belgii w dniach 14-22 lipca. – Do rozpoczęcia mistrzostw zostało nam kilkanaście dni. Na pewno możemy jeszcze sporo poprawić. Wierzę, że jesteśmy w stanie grać zdecydowanie lepiej niż na tym turnieju, więc mam nadzieję, że już niedługo pokażemy pełnię swoich możliwości. Przed nami starcia z bardzo wymagającymi rywalami, więc będziemy musieli wycisnąć z siebie maksimum – dodał Janikowski. W fazie grupowej mistrzostw Europy U20 Polacy zmierzą się z Belgią, Rosją, Turcją, Włochami i Francją.