ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Reprezentant Polski nowym rozgrywającym Inżynierów


Reprezentant Polski juniorów - Krzysztof Bieńkowski jest pierwszym z nowych zawodników AZS Politechniki Warszawskiej. Utalentowany rozgrywający podpisał roczny kontrakt.


- Po udanym sezonie w barwach drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały otrzymałem kilka propozycji. Ta z Politechniki zainteresowała mnie najbardziej - powiedział Bieńkowski po podpisaniu umowy. - W Warszawie budowana jest ciekawa drużyna, w której będą zarówno moi równieśnicy, jak i starsi, bardziej doświadczeni zawodnicy. Jestem pewien, że podjąłem słuszną decyzję - dodał.

Krzysztof Bieńkowski ma osiemnaście lat i jest wychowankiem Skry Bełchatów. Ostatni sezon spędził w Spale, gdzie profesjonalną grę w siatkówkę łączył z edukacją. W barwach SMS-u wywalczył złoty medal w Młodej Lidze, zostając przy tym najlepszym rozgrywającym zawodów. Jest podstawowym rozgrywającym reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej. W 2013 roku poprowadził drużynę narodową po brązowy medal w mistrzostwach świata kadetów.

- Nie boję się debiutu w PlusLidze. W Warszawie chcę rozwinąć swoje umiejętności i pomóc zespołowi w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Zrobię, co w mojej mocy, aby sezon 2014/2015 był dla AZS Politechniki Warszawskiej udany - stwierdził nowy rozgrywający Inżynierów.


Fot.: Paulina Preś