Reprezentant Polski nowym rozgrywającym Inżynierów


Reprezentant Polski juniorów - Krzysztof Bieńkowski jest pierwszym z nowych zawodników AZS Politechniki Warszawskiej. Utalentowany rozgrywający podpisał roczny kontrakt.


- Po udanym sezonie w barwach drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały otrzymałem kilka propozycji. Ta z Politechniki zainteresowała mnie najbardziej - powiedział Bieńkowski po podpisaniu umowy. - W Warszawie budowana jest ciekawa drużyna, w której będą zarówno moi równieśnicy, jak i starsi, bardziej doświadczeni zawodnicy. Jestem pewien, że podjąłem słuszną decyzję - dodał.

Krzysztof Bieńkowski ma osiemnaście lat i jest wychowankiem Skry Bełchatów. Ostatni sezon spędził w Spale, gdzie profesjonalną grę w siatkówkę łączył z edukacją. W barwach SMS-u wywalczył złoty medal w Młodej Lidze, zostając przy tym najlepszym rozgrywającym zawodów. Jest podstawowym rozgrywającym reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej. W 2013 roku poprowadził drużynę narodową po brązowy medal w mistrzostwach świata kadetów.

- Nie boję się debiutu w PlusLidze. W Warszawie chcę rozwinąć swoje umiejętności i pomóc zespołowi w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Zrobię, co w mojej mocy, aby sezon 2014/2015 był dla AZS Politechniki Warszawskiej udany - stwierdził nowy rozgrywający Inżynierów.


Fot.: Paulina Preś