ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Rewanż? Przełamanie? Wilki polują na Jastrzębie

AZS Politechnika Warszawska w wyjazdowym meczu 22. kolejki PlusLigi zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. Do pojedynku dojdzie w niedzielę 25 stycznia.

Dla stołecznych siatkarzy spotkanie z Jastrzębskim Węglem będzie szansą na przełamanie. W 2015 roku nie zdobyli oni bowiem jeszcze ani jednego punktu (a grali już trzy mecze). Ich zapał do walki wcale jednak nie zgasł. Doskonale zdają sobie sprawę, że rywalizują z zespołami z górnej półki, pokonanie których rozpatrywane byłoby w kategoriach niespodzianki.

Ułatwieniem dla Inżynierów może być absencja kilku kluczowych graczy Jastrzębskiego Węgla. W meczu na pewno nie zagrają przyjmujący Zbigniew Bartman i Denis Kaliberda, którzy leczą kontuzje. Pod znakiem zapytania stoi występ atakującego Michała Łasko. Kapitan jastrzębian przed ostatnim meczem Ligi Mistrzów nabawił się urazu kolana.

W meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej w hali Torwaru siatkarze Jakuba Bednaruka przegrali z jastrzębianami 0-3. Teraz liczą na rewanż. - Znów nie jesteśmy faworytami i znów zagramy bez żadnej presji - powtarzają Inżynierowie. - Gra na luzie może być największą siłą rywali - zdaje sobie sprawę Roberto Piazza, trener Jastrzębskiego Węgla.

Mecz rozpocznie się o godz. 17.00. Poprowadzą go Maciej Maciejewski i Jacek Broński. Komisarzem zawodów będzie Henryk Parzykowski, a kwalifikatorem - Janusz Kołodziejczyk.