ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Rocznica śmierci Krzysztofa Kowalczyka

Fot. PressFocus
Dziś mija dokładnie dziewięć lat od śmierci Krzysztofa Kowalczyka, byłego trenera Politechniki Warszawskiej, który przez lata związany był ze stołecznym klubem. 10 stycznia 2010 roku przegrał nierówną walkę z chorobą nowotworową.

Krzysztof Kowalczyk większość swojej trenerskiej kariery poświęcił reprezentacji Polski. Pracował z nią od 1994 roku, a w 2001 roku został mianowany drugim szkoleniowcem drużyny narodowej. My jednak najlepiej zapamiętamy go z Politechniki Warszawskiej.

Zmarł dokładnie rok po swoim ostatnim meczu w roli trenera stołecznej drużyny. 10 stycznia 2009 roku „Inżynierowie” w wielkim stylu pokonali giganta – Jastrzębski Węgiel. Był to jeden z najlepszych występów w historii klubu. I to wszystko dzięki Krzysztofowi Kowalczykowi, który z grupy młodych i nieznanych szerzej zawodników stworzył znakomity zespół. Monolit.

Już wtedy jednak jego choroba była bardzo poważna. Co prawda zachowywał uśmiech na twarzy i liczył, że niebawem wróci na ławkę trenerską, ale na tej niestety nie pojawił się już nigdy. Zmarł 10 stycznia 2010 roku w wieku 41 lat.

Był wzorem pracowitości, zaangażowania, sumienności i wiernego oddania swojej pasji, jaką była siatkówka. W zespole Politechniki cieszył się wielkim szacunkiem i zaufaniem, a zawodnicy traktowali go nie tylko jak trenera, ale też przyjaciela. I właśnie takiego go zapamiętamy.