ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Ruszamy w drogę! Czas na wyjazdowe starcie z Asseco Resovią

Fot. Jacek Wójcikowski
Przed siatkarzami ONICO Warszawa pierwszy mecz wyjazdowy w sezonie 2018/2019! W środę 17 października o godzinie 20:30 warszawianie zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów.

Znakomita inauguracja

W pierwszym meczu sezonu stołeczni siatkarze zmierzyli się z Cuprum Lubin. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi pokonali Miedziowych w zaledwie trzech setach (25:22, 25:21, 25:19) i dopisali do swojego konta pierwsze trzy punkty w nowym sezonie PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany środkowy ONICO, Andrzej Wrona. – Mecz był trochę nerwowy, dla niektórych z nas był to debiut w tej drużynie. W pierwszym i trzecim secie w miarę spokojnie kontrolowaliśmy sytuację, dzięki czemu wszyscy mogli pojawić się na parkiecie i udało się dowieźć do końca to zwycięstwo – powiedział po meczu Andrzej Wrona.

W drogę!

Po znakomitej inauguracji sezonu przed własną publicznością przyszedł czas na pierwszy mecz wyjazdowy. W środę 17 października o godzinie 20:30 drużyna z Warszawy zawalczy  z Asseco Resovią Rzeszów. Hala Podpromie słynie z doskonałej, głośnej atmosfery, co na pewno nie ułatwia zadania rywalom gospodarzy. – Myślę, że gdyby ktokolwiek stworzył ranking wyjazdów pod względem ich trudności, to Rzeszów byłby w czubie. My jednak jedziemy walczyć i mam nadzieję, że przywieziemy jak najwięcej punktów – zapowiedział Wrona.

Powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu

W minionym sezonie siatkarze ONICO dwukrotnie pokonali Asseco Resovię 3:0. Do pierwszego starcia doszło na początku grudnia w hali Podpromie. Warszawianom wystarczyły zaledwie trzy sety (25:23, 25:23, 25:17), by rozprawić się z groźnym rywalem, a MVP spotkania został rozgrywający ONICO, Antoine Brizard. Takim samym wynikiem zakończył się również marcowy rewanż w hali COS Torwar (25:20, 27:25, 25:23).

Nowy skład rywala

W czasie ostatnich kilku miesięcy w obu drużynach doszło jednak do licznych zmian. Przed rozpoczęciem sezonu do drużyny Andrzeja Kowala dołączyło ośmiu nowych zawodników: rozgrywający – Kawika Shoji i Rafael Redwitz, przyjmujący – Rafał Buszek, Mateusz Mika i Nicolas Szerszeń, libero – Luke Perry, atakujący – Damian Schulz oraz środkowy – David Smith. W pierwszym teście nowego sezonu PlusLigi rzeszowianie zmierzyli się na wyjeździe z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Po pasjonującym, pięciosetowym boju górą byli gospodarze (25:23, 23:25, 25:19, 21:25, 15:13).

Rzeszowska inauguracja PlusLigi odbędzie się w środę 17 października o godzinie 20:30. Na relację z meczu w hali na Podpromiu zapraszamy na naszą stronę internetową oraz profile społecznościowe. Spotkanie Asseco Resovia Rzeszów – ONICO Warszawa będzie transmitowane przez telewizję Polsat Sport.

Zapraszamy na kolejny mecz w hali Torwar

Kolejne domowe spotkanie ONICO Warszawa odbędzie się już w niedzielę 21 października o godzinie 20:00. Rywalem warszawian będzie Aluron Virtu Warta Zawiercie.