Ryzyko i fantazja - Politechniki sposób na Resovię


W dwudziestej kolejce PlusLigi siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej czeka niesamowicie trudny pojedynek. W sobotę 17 stycznia w rzeszowskiej hali Podpromie zmierzą się oni z Asseco Resovią.


Asseco Resovii nikomu nie trzeba przedstawiać. To aktualny wicemistrz Polski z gwiazdami siatkówki - w tym pięcioma mistrzami świata - w składzie oraz obecny lider tabeli PlusLigi. - Z potentatami można wygrać. Trzeba wyjść na boisko z podniesioną głową i ryzykować - powiedział Jakub Bednaruk, trener naszej drużyny. - W hali Podropomie zawsze panuje gorąca atmosfera. Mam nadzieję, że moi zawodnicy nie zwariują i zagrają z fantazją - dodał. Szkoleniowiec przed wyjazdem na Podkarpacie był pozytywnie nastawiony. - Liczę na punkty - uśmiechnął się.

AZS Politechnika i Asseco Resovia w sezonie 2014/2015 rozegrały ze sobą dwa oficjalne spotkania - w PlusLidze i w ćwierćfinale Pucharu Polski. W obu zdecydowanie lepsi byli rzeszowianie. Dwie dotkliwe porażki nie wpłynęły jednak na morale Inżynierów. - O tym, jak silnym przeciwnikiem jest Resovia, przekonaliśmy się na własnej skórze. Ale nie zamierzamy przegrać meczu w szatni - stwierdził Jakub Radomski, lider naszego zespołu w ostatnim meczu z Asseco Resovią. - W starciu w Pucharze Polski zagraliśmy w eksperymentalnym składzie, ale komentarze, że odpuściliśmy, były dla nas krzywdzące. Naprawdę daliśmy z siebie wszystki i chcieliśmy wygrać - wyjaśnił. - Teraz do Rzeszowa jedziemy w pełnym składzie - zdradził.

W barwach AZS Politechniki Warszawskiej gra aż pięciu zawodników wypożyczonych z Asseco Resovii. Są to: Michał Filip, Aleksander Śliwka, Bartłomej Lemański, Dominik Depowski i Bartłomiej Mordyl. Dla nich mecz dwudziestej kolejki PlusLigi z pewnością będzie wyjątkowy. - Zawsze marzyłem, żeby zagrać przy pełnych trybunach hali Podpromie. Teraz będę miał okazję - powiedział Michał Filip. Młody atakujący pochodzi z Rzeszowa, ale w sobotę 17 stycznia na pewno nie będzie miał sentymentów. - Chcę zagrać jak najlepiej i wygrać - uciął.

Mecz Asseco Resovia Rzeszów - AZS Politechnika Warszawska rozpocznie się o godz. 14.45. Poprowadzą go Waldemar Niemczura i Marek Lagierski. Komisarzem zawodów będzie Robert Grzanka.


Fot.: Tomasz Adamaszek