ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Ryzyko i fantazja - Politechniki sposób na Resovię


W dwudziestej kolejce PlusLigi siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej czeka niesamowicie trudny pojedynek. W sobotę 17 stycznia w rzeszowskiej hali Podpromie zmierzą się oni z Asseco Resovią.


Asseco Resovii nikomu nie trzeba przedstawiać. To aktualny wicemistrz Polski z gwiazdami siatkówki - w tym pięcioma mistrzami świata - w składzie oraz obecny lider tabeli PlusLigi. - Z potentatami można wygrać. Trzeba wyjść na boisko z podniesioną głową i ryzykować - powiedział Jakub Bednaruk, trener naszej drużyny. - W hali Podropomie zawsze panuje gorąca atmosfera. Mam nadzieję, że moi zawodnicy nie zwariują i zagrają z fantazją - dodał. Szkoleniowiec przed wyjazdem na Podkarpacie był pozytywnie nastawiony. - Liczę na punkty - uśmiechnął się.

AZS Politechnika i Asseco Resovia w sezonie 2014/2015 rozegrały ze sobą dwa oficjalne spotkania - w PlusLidze i w ćwierćfinale Pucharu Polski. W obu zdecydowanie lepsi byli rzeszowianie. Dwie dotkliwe porażki nie wpłynęły jednak na morale Inżynierów. - O tym, jak silnym przeciwnikiem jest Resovia, przekonaliśmy się na własnej skórze. Ale nie zamierzamy przegrać meczu w szatni - stwierdził Jakub Radomski, lider naszego zespołu w ostatnim meczu z Asseco Resovią. - W starciu w Pucharze Polski zagraliśmy w eksperymentalnym składzie, ale komentarze, że odpuściliśmy, były dla nas krzywdzące. Naprawdę daliśmy z siebie wszystki i chcieliśmy wygrać - wyjaśnił. - Teraz do Rzeszowa jedziemy w pełnym składzie - zdradził.

W barwach AZS Politechniki Warszawskiej gra aż pięciu zawodników wypożyczonych z Asseco Resovii. Są to: Michał Filip, Aleksander Śliwka, Bartłomej Lemański, Dominik Depowski i Bartłomiej Mordyl. Dla nich mecz dwudziestej kolejki PlusLigi z pewnością będzie wyjątkowy. - Zawsze marzyłem, żeby zagrać przy pełnych trybunach hali Podpromie. Teraz będę miał okazję - powiedział Michał Filip. Młody atakujący pochodzi z Rzeszowa, ale w sobotę 17 stycznia na pewno nie będzie miał sentymentów. - Chcę zagrać jak najlepiej i wygrać - uciął.

Mecz Asseco Resovia Rzeszów - AZS Politechnika Warszawska rozpocznie się o godz. 14.45. Poprowadzą go Waldemar Niemczura i Marek Lagierski. Komisarzem zawodów będzie Robert Grzanka.


Fot.: Tomasz Adamaszek