Siatkarskie gwiazdy na XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia

Konarski, Nowakowski, Kochanowski, Łomacz czy Kłos to tylko wybrani Reprezentanci Polski, którzy znajdują się w składach zespołów, które zmierzą się w Swarzędzu-Zalasewie w siatkarskim XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. W sprzedaży dostępne są ostatnie bilety na to wydarzenie.

XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia ponownie w Zalasewie

Po niezapomnianych siatkarskich przeżyciach, jakich dostarczyła ubiegłoroczna edycja Memoriału, po raz drugi z rzędu zagości on w Zalasewie pod Swarzędzem. – Patrząc na pozytywne opinie zawodników, sztabów szkoleniowych i przede wszystkim kibiców, można śmiało powiedzieć, że przy ubiegłorocznej imprezie sprawdziliśmy się w roli gospodarza bardzo dobrze – mówi Marian Szkudlarek, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. – Jestem dumny, że najlepsi siatkarze na świecie ponownie zagoszczą w progach hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 – dodaje. Swój udział w turnieju potwierdziły cztery topowe drużyny PlusLigi: PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Aluron Virtu CMC Zawiercie oraz drużyna z Warszawy.

Gwiazdorska obsada Memoriału

Aż piętnastu Reprezentantów Polski znajduje się w składach drużyn, które zaprezentują się w XV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Nie brakuje również najlepszych zawodników innych krajów – kibice w Zalasewie podziwiać będą między innymi – Francuzów, Belgów, Niemców czy Serbów. Dla fanów siatkówki z Wielkopolski impreza ta to niemalże jedyna okazja do przyjrzenia się z bliska najlepszym zawodnikom, występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tradycyjnie nie zabraknie Mistrzów Świata, medalistów Mistrzostw Europy czy Ligi Narodów. W serwisie Ticketos.pl są dostępne ostatnie wejściówki na to wydarzenie. W zeszłym roku sportowców oklaskiwał komplet publiczności.     

Jastrzębski Węgiel – Warszawa

W pierwszym półfinale Memoriału zmierzą się dwa zespoły, których bardzo zacięta rywalizacja rozstrzygnęła o tym, kto awansował do meczu finałowego PlusLigi. Wtedy – po ponad dwugodzinnym meczu – triumfowało ONICO Warszawa. Ambitni Jastrzębianie będą mieli okazję do rewanżu jeszcze przed startem rozgrywek. Składy obu ekip wyglądają imponująco. Konarski, Popiwczak i Fornal kontra Nowakowski, Kwolek czy Wojtaszek. Kampa, Lyneel, Vigrass i Fromm kontra Brizard, Tillie, Grobelny. Spotkanie pomiędzy tymi zespołami zapowiada się jeszcze bardziej emocjonująco niż półfinał PlusLigi z ich udziałem. Kto tym razem będzie  górą? Okaże się już 19 października.

PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu CMC Zawiercie

Drugi półfinał XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia będzie świętem nie tylko na boisku, ale również na trybunach. Kluby kibica obydwóch zespołów znane są w całej Polsce, są ze sobą również zaprzyjaźnione. Fani Jurajskich Rycerzy po ubiegłorocznym turnieju pozostawili po sobie niezapomniane wrażenie. Chrzciny autokaru, sektorówka z wizerunkiem Gołasia i przepiękna zabawa przez cały czas trwania imprezy zapisały się złotymi głoskami w sportowej historii Swarzędza. Na parkiecie pojawią się same siatkarskie znakomitości – Wlazły, Kłos, Łomacz, Kochanowski i Ebadipour ze Skry Bełchatów zmierzą się z Masnym, Boćkiem, Walińskim, Ferreirą czy Verheesem z Zawiercia. – XV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia to nie tylko ostatni sprawdzian dla drużyny przed startem PlusLigi, ale również przepiękna okazja do upamiętnienia wspaniałego sportowca, jakim był Arek Gołaś – mówi Kryspin Baran, prezes Aluron Virtu CMC Zawiercie.  – To dla nas zaszczyt, że możemy być częścią tego fantastycznego wydarzenia – dodaje.

Program XV Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

Sobota, 19 października, półfinały

godz. 12.00 Warszawa – Jastrzębski Węgiel

godz. 16.00 PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu CMC Zawiercie

Niedziela, 20 października

godz. 12.00 mecz o 3 miejsce

godz. 16.00 mecz o 1 miejsce