ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Siatkarze ONICO Warszawa pomocnikami Świętego Mikołaja

W środę 6 grudnia Paweł Zagumny, Damian Wojtaszek, Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski i Sharone Vernon-Evans wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu. Z okazji Mikołajek siatkarze oraz dyrektor sportowy ONICO Warszawa stali się pomocnikami Świętego Mikołaja i wraz z nim rozdali prezenty dla małych pacjentów szpitala przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Drużyna ONICO Warszawa po raz kolejny wzięła udział w wydarzeniu organizowanym przez Fundację ONICO. Tym razem stołeczni siatkarze pojawili się w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. J. Bogdanowicza, gdzie starali się umilić czas małym pacjentom. Z okazji Mikołajek siatkarze rozdali dzieciom setki pluszowych misiów.

????????????❤️

Post udostępniony przez Damian Wojtaszek (@damian_wojtaszek)

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego obejrzenia prezentacji na temat świątecznych tradycji na całym świecie. Potem przyszedł czas na konkursy. Oprócz kilkuset misiów na małych pacjentów czekały również wyjątkowe piłki z autografami całej drużyny ONICO Warszawa. Aby je zdobyć należało zwyciężyć w jednej z czterech konkurencji prowadzonych przez warszawskich siatkarzy. Na początku kilku ochotników miało namalować Świętego Mikołaja. Zadanie to nie byłoby skomplikowane, gdyby nie fakt, że trzeba było wykonać to z zamkniętymi oczami! Konkurencja wywołała wśród uczestników wiele śmiechu, a jury konkursu dopiero po dłuższych obradach wybrało zwycięzcę. Drugie zadanie stanowiły kalambury, w których hasła prezentowali siatkarze ONICO Warszawa. Sharone Vernon-Evans pokazywał m.in. kolędników, na co cała sala zareagowała gromkim śmiechem. Na koniec na uczestników czekały dwa sportowe testy. W pierwszym Damian Wojtaszek i Sharone Vernon-Evans sprawdzili, którzy pacjenci mają siatkarski potencjał. Celem było trafienie piłką do hula-hop, jednak siatkarze skutecznie utrudniali to pozornie łatwe zadanie. Potem cztery wyjątkowe pary (siatkarz i pacjent) miały jak najdłużej odbijać między sobą balon. Z kolejnym siatkarskim testem mali pacjenci poradzili sobie równie dobrze jak z poprzednimi. Po zakończeniu zabaw siatkarze wraz ze Świętym Mikołajem ruszyli do sal, w których znajdowali się pozostali pacjenci warszawskiego szpitala. Wszystkie dzieci zostały obdarowane pluszowymi misiami.