ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Siatkarze w maskach - Inżynierowie przebadani


Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej przeszli badania wydolnościowe. Ich wyniki pozwolą sztabowi szkoleniowemu naszej drużyny zoptymalizować program przygotowań do nowego sezonu PlusLigi.


Badania przeprowadziła firma 4Sport LAB, partner klubu. Inżynierowie, podłączeni do specjalistycznej aparatury, wykonali szereg męczących ćwiczeń. - Na podstawie wyników wykonanych testów będziemy mogli stwierdzić, na jakim poziomie wytrenowania znajdują się zawodnicy. Dowiemy się też, czego im brakuje na obecnym etapie przygotowań - powiedział Michał Garnys z 4Sport LAB, a zarazem trener przygotowania fizycznego w naszym zespole.

Część ćwiczeń Inżynierowie wykonywali w maskach. - Badanie to informuje nas, na jakim poziomie jest metabolizm tlenowy siatkarzy, który odpowiada między innymi za szybkość resyntezy substratów energetycznych, potrzebnych do wysokiego wyskoku i mocnego, dynamicznego ataku - wyjaśnił Michał Garnys. - Wprowadzamy też pewną nowinkę. Wysokość wyskoku mierzyć będziemy w różnych momentach treningu, zarówno w hali, jak i w siłowni. Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco oceniać zdolność zawodników do podjęcia kolejnych prób ataków, zagrywek itp. - dodał.

4Sport LAB już drugi sezon z rzędu przeprowadza w naszej drużynie badania wydolnościowe. - 4Sport LAB udziela zawodnikom wskazówek: informuje ich, co mają zrobić, żeby zdobyć mistrzostwo Polski. Jeśli tego nie osiągną, wniosek będzie prosty: nie słuchali specjalistów - zażartował trener Jakub Bednaruk. - Dziękujemy 4Sport LAB za zaangażowanie. To wzorowa współpraca - dodał już całkiem poważnie.

Naszą drużynę czeka jeszcze jedno badanie. Dzięki partnerstwu Centrum Rehabilitacji Sportowej Inżynierowie w najbliższych dniach zasiądą w fotelu maszyny BIODEX.


Fot.: Jakub Bednaruk