ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Siatkarze znów pojechali do młodych kibiców


Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nagoszewie okazali się bezkonkurencyjni w konkursie zorganizowanym przez AZS Politechnikę Warszawską. W nagrodę za wzorową frekwencję na meczach mogli przyjąć Inżynierów z wizytą w swojej szkole.


Młodzi kibice z Nagoszewa, choć do przejechania mieli aż sto kilometrów, obecni byli niemal na każdym meczu AZS Politechniki Warszawskiej. Było ich nie tylko słychać, ale i widać. Dużą żółtą flagę z nazwą szkoły i logo wszystkich klubów PlusLigi kojarzą nawet fani, którzy w Arenie Ursynów lub na Torwarze w sezonie 2013/2014 pojawiali się sporadycznie. - Dziękujemy Wam za wsparcie. Było ono dla nas naprawdę bardzo ważne - powiedział do uczniów trener Jakub Bednaruk. - Na wyniki drużyny wpływ ma także doping, a na ten z Waszej strony zawsze mogliśmy liczyć - dodał.

Trener Bednaruk podczas wizyty w Nagoszewie prowadził konkursy dla młodych kibiców. Sprawdzał ich wiedzę na temat swojej drużyny, a za poprawne odpowiedzi rozdawał nagrody: klubowe gadżety i plakaty z autografami zawodników. Jego asystent - Przemysław Michalczyk natomiast przeprowadził trening dla reprezentacji Gimnazjum nr 3. W zajęciach udział wzięli też oczywiście Inżynierowie: Maciej Pawliński, Marcin Nowak, Paweł Adamajtis, Mateusz Sacharewicz i Przemysław Smoliński. Wspólne ćwiczenia zakończyły się krótkim meczem sparingowym, w którym uczniowie mieli szansę zagrać w jednej drużynie ze swoimi idolami. - Było świetnie. Zostaliśmy przyjęci i ugoszczeni jak w rodzinnych domach. Bardzo lubię takie spotkania - podsumował Jakub Bednaruk.

Gimnazjum nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nagoszewie żyje siatkówką. Uzdolnieni plastycznie uczniowe w szatni namalowali logo wszystkich klubów PlusLigi. Największy na ścianie jest oczywiście znak graficzny AZS Politechniki Warszawskiej. W sezonie 2013/2014 uczniowe z Nagoszewa na bilety na mecze Inżynierów wydali aż 5200 zł, a wejściówki nabywali w bardzo atrakcyjnych cenach. To ponad dwa razy więcej niż kibice z Publicznego Gimnazjum w Kotuniu, którzy w konkursie zajęli drugie miejsce.

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej do Gimnazjum nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nagoszewie wybrali się również rok wcześniej. - Byłem tam drugi raz i chętnie pojadę również po kolejnym sezonie. Nagoszewo - dziękujemy! - zakończył trener Jakub Bednaruk.


Fot.: Kamil Mazurkiewicz