Siatkarze znów pojechali do młodych kibiców


Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nagoszewie okazali się bezkonkurencyjni w konkursie zorganizowanym przez AZS Politechnikę Warszawską. W nagrodę za wzorową frekwencję na meczach mogli przyjąć Inżynierów z wizytą w swojej szkole.


Młodzi kibice z Nagoszewa, choć do przejechania mieli aż sto kilometrów, obecni byli niemal na każdym meczu AZS Politechniki Warszawskiej. Było ich nie tylko słychać, ale i widać. Dużą żółtą flagę z nazwą szkoły i logo wszystkich klubów PlusLigi kojarzą nawet fani, którzy w Arenie Ursynów lub na Torwarze w sezonie 2013/2014 pojawiali się sporadycznie. - Dziękujemy Wam za wsparcie. Było ono dla nas naprawdę bardzo ważne - powiedział do uczniów trener Jakub Bednaruk. - Na wyniki drużyny wpływ ma także doping, a na ten z Waszej strony zawsze mogliśmy liczyć - dodał.

Trener Bednaruk podczas wizyty w Nagoszewie prowadził konkursy dla młodych kibiców. Sprawdzał ich wiedzę na temat swojej drużyny, a za poprawne odpowiedzi rozdawał nagrody: klubowe gadżety i plakaty z autografami zawodników. Jego asystent - Przemysław Michalczyk natomiast przeprowadził trening dla reprezentacji Gimnazjum nr 3. W zajęciach udział wzięli też oczywiście Inżynierowie: Maciej Pawliński, Marcin Nowak, Paweł Adamajtis, Mateusz Sacharewicz i Przemysław Smoliński. Wspólne ćwiczenia zakończyły się krótkim meczem sparingowym, w którym uczniowie mieli szansę zagrać w jednej drużynie ze swoimi idolami. - Było świetnie. Zostaliśmy przyjęci i ugoszczeni jak w rodzinnych domach. Bardzo lubię takie spotkania - podsumował Jakub Bednaruk.

Gimnazjum nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nagoszewie żyje siatkówką. Uzdolnieni plastycznie uczniowe w szatni namalowali logo wszystkich klubów PlusLigi. Największy na ścianie jest oczywiście znak graficzny AZS Politechniki Warszawskiej. W sezonie 2013/2014 uczniowe z Nagoszewa na bilety na mecze Inżynierów wydali aż 5200 zł, a wejściówki nabywali w bardzo atrakcyjnych cenach. To ponad dwa razy więcej niż kibice z Publicznego Gimnazjum w Kotuniu, którzy w konkursie zajęli drugie miejsce.

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej do Gimnazjum nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nagoszewie wybrali się również rok wcześniej. - Byłem tam drugi raz i chętnie pojadę również po kolejnym sezonie. Nagoszewo - dziękujemy! - zakończył trener Jakub Bednaruk.


Fot.: Kamil Mazurkiewicz