ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Śliwka czy Gruszka? Siatkarski deser po świętach


PlusLiga nie zwalnia tempa. Kiedy kibice będą zajadać się świątecznymi smakołykami i odpoczywać w rodzinnym gronie, siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej rozegrają bardzo ważny mecz, w którym zmierzą się z BBTS-em Bielsko-Biała.


Do spotkania dojdzie w niedzielę 28 grudnia w hali Arena Ursynów. - Zachęcamy, żeby wstać od stołów i w czwarty dzień świąt wybrać się na Pileckiego - uśmiechnęła się Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Nasza drużyna i BBTS Bielsko-Biała prezentują wyrównany poziom, spodziewam się więc dużych emocji - dodała.

BBTS Bielsko-Biała po szesnastnu kolejkach PlusLigi zajmuje w tabeli jedenaste miejsce. W jego składzie jest jednak kilku bardzo dobrych zawodników. Wystarczy wspomnieć choćby o atakującym reprezentacji Argentyny José Luisie Gonzálezie, Grzegorzu Pilarzu czy Wojciechu Ferensie. W składzie BBTS-u są też doskonale znani warszawskiej publiczności Serhiy Kapelus i Bartłomiej Neroj. Najbardziej rozpoznowalny jest jednak trener tej ekipy - Piotr Gruszka.

- Piotr Gruszka jako trener dopiero raczkuje. Publiczności znany jest natomiast jako świetny zawodnik. Przypomnę tylko, że to rekordzista pod względem liczby meczów rozegranych w reprezentacji Polski - powiedziała Jolanta Dolecka. - Rywalizacja Piotra z trenerem naszego zespołu - Jakubem Bednarukiem - zapowiada się pasjonująco - stwierdziła. - BBTS ma Gruszkę, my natomiast mamy Śliwkę. Aleksandra Śliwkę - zażartowała prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A.

Stołecznych kibiców po świętach Bożego Narodzenia czeka więc siatkarski deser. Gruszka czy Śliwka? Kto będzie górą? Trzeba się o tym przekonać na własne oczy. Już dziś zapraszamy do Areny Ursynów.


Fot.: Tomasz Adamaszek