Spadek Polaków, Francuzi nowymi liderami Ligi Narodów

Po trzech weekendach na pierwszym miejscu klasyfikacji Siatkarskiej Ligi Narodów Polacy musieli uznać wyższość rywali. Biało-czerwoni zaliczyli trzy porażki bez wygrania seta i spadli na piątą pozycję w tabeli rozgrywek. Nowym liderem została reprezentacja Francji.  Po znakomitym występie w japońskiej Osace reprezentacja Polski przeniosła się do Chicago. Podczas czwartego weekendu Siatkarskiej Ligi Narodów rywalami biało-czerwonych byli Irańczycy, Amerykanie oraz Serbowie. Dotychczas podopieczni trenera Vitala Heynena odnieśli osiem zwycięstw i ponieśli zaledwie jedną porażkę, dzięki czemu na półmetku rozgrywek znajdowali się na pozycji lidera. Niestety w Chicago Polacy zakończyli znakomitą serię. Biało-czerwoni zaliczyli trzy porażki bez wygrania seta i spadli na piątą pozycję w tabeli rozgrywek. W meczu przeciwko Irańczykom i Serbom w podstawowym składzie wystąpił Bartosz Kwolek. [caption id="attachment_40978" align="alignnone" width="960"] Polscy kibice w Chicago. Fot. FIVB[/caption] Trzech reprezentantów ONICO Warszawa wystąpiło również w turnieju w Warnie. Reprezentacja Francji, z Antoine'em Brizardem w składzie, odniosła komplet zwycięstw – z Bułgarią (3:0), Brazylią (3:0) oraz Kanadą (3:2). Natomiast Kanadyjczycy pod wodzą Stephane'a Antigi pokonali Bułgarów (3:0) i Brazylijczyków (3:0). Łącznie we wszystkich trzech meczach środkowy nasz Graham Vigrass zdobył 25 punktów. [caption id="attachment_40980" align="alignnone" width="887"] Antoine Brizard i reprezentacja Francji podczas turnieju w Warnie. Fot. FIVB[/caption] W następny weekend Polacy zagrają w Melbourne z Argentyńczykami, Brazylijczykami i Australijczykami, Kanadyjczycy w chińskim Jiangmen zawalczą z reprezentacjami Serbii, Chin i Japonii, a we włoskiej Modenie Francuzi zagrają z Amerykanami, Włochami i Rosjanami. fot. FIVB