Spodek zdobyty! GKS - ONICO 1:3

Siatkarze ONICO Warszawa wygrali drugi ligowy mecz z rzędu. W słynnej hali Spodek nie dali większych szans drużynie GKS-u Katowice i pokonali ją 3:1. MVP spotkania wybrany został Bartosz Kurek.

Pierwszy set zaczął się wybornie dla gości. W polu zagrywki stanął Antoine Brizard i nie wychodził z niego przez kilka kolejnych minut. W pewnym momencie prowadziliśmy już nawet 5:0, co zwiastowało, że ta partia będzie krótka, łatwa i przyjemna. Ale z czasem siatkarze GKS-u się obudzili. Przede wszystkim lepiej i skuteczniej grali w obronie, przez co zbliżyli się do stołecznych na jeden punkt, ale czas, o który poprosił Stephane Antiga poskutkował. Nasi zawodnicy znów odskoczyli rywalom i aż do końca seta utrzymali bezpieczną przewagę wygrywając 25:22.

Od samego początku drugiej partii można było odnieść wrażenie, że przyjezdnym z Warszawy już tak łatwo nie będzie. GKS złapał odpowiedni rytm gry i choć długo utrzymywał się wynik korzystny dla ONICO, to katowiczanom udało się wyjść na prowadzenie 10:9. I nie oddali go niemal do samego końca. Co prawda stołeczni kilka razy wyrównali i w samej końcówce prowadzili nawet 22:20, ale od tamtej pory w ich grze coś się zacięło. A gospodarze zachowali więcej zimnej krwi, wygrali 26:24 i wyrównali stan meczu.

Podopieczni Stephane’a Antigi błyskawicznie zareagowali na taką sytuacją i wyciągnęli wnioski z drugiego seta. Dlatego trzeci był w ich wykonaniu wręcz popisowy. GKS do pewnego momentu próbował walczyć jak równy z równym, ale później katowiczanom zabrakło już argumentów. Momentami osiągaliśmy przewagę aż ośmiu punktów i taka bezpieczna przewaga utrzymała się do końca. Efekt? Zwycięstwo 25:18. I choć gospodarze starali się jeszcze zagrozić stołecznym, to już im się to nie udało. Czwarty, a jak się później okazało ostatni set, był znów kapitalny. Świetnie graliśmy w przyjęciu, skutecznie w ataku i wygraliśmy do 15, a cały mecz 3:1. MVP rywalizacji w Spodku wybrany został atakujący stołecznych, Bartosz Kurek!

GKS Katowice – ONICO Warszawa 1:3 (22:25, 26:24, 18:25, 15:25)

MVP: Bartosz Kurek

GKS Katowice: Krulicki, Butryn, Komenda, Rousseaux, Quiroga, Kohut, Mariański (L) - Depowski, Fijałek, Sobala, Sobański, Krzysiek

Trener: Piotr Gruszka

ONICO Warszawa: Kwolek, Brizard, Łukasik, Vigrass, Kurek, Nowakowski, Wojtaszek (L) - Kowalczyk, Buczek, Wrona, Janikowski, Penczew

Trener: Stephane Antiga