Środowy przegląd prasy

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon PlusLigi, w związku z czym prasa coraz więcej miejsca poświęca siatkówce klubowej. Dziś przeczytamy także o Pucharze Wielkich Mistrzów, w którym bierze udział rozgrywający ONICO, Antoine Brizard.

FAKT: Zabraniał piłkarzom nutelli, teraz pracuje z siatkarzami
Działacze Onico postanowili zatrudnić przed tym sezonem trenera przygotowania fizycznego. Został nim Michał Adamczewski, który w przeszłości pracował z piłkarzami. Z Korony Kielce musiał odejść, bo skonfliktował się z zawodnikami, od których wymagał zbyt wiele. Po tym, jak w Kielcach podziękowano mu za współpracę, Adamczewski udzielił wywiadu w „Przeglądzie Sportowym”. Mówił w nim wprost o tym, na co nigdy nie będzie jego przyzwolenia.

PRZEGLĄD SPORTOWY: Nie lamentujcie po EURO! Macie wiele talentów
Moim zdaniem to będzie mocniejsza liga, niż ostatnio. Ci najsilniejsi, nadal są bardzo silni, a niektóre drużyny też przygotowały ciekawą ofertę. Poczekamy, co wydarzy się w Gdańsku, bo Trefl przygotował świetny skład, ale nie wiadomo, co będzie z klubem po wycofaniu się sponsora. Do tego dochodzi ONICO Warszawa czy Indykpol AZS Olsztyn. Mamy kilka drużyn na zbliżonym poziomie, które będą w stanie ukąsić każdego i w każdym momencie. Zapowiada się bardzo interesujący sezon.

plusliga.pl: Rozpoczął się Puchar Wielkich Mistrzów
W turnieju biorą udział zawodnicy związani z PlusLigą. Najwięcej, bo aż pięciu reprezentuje barwy Francji – Benjamin Toniutti, Kevin Tillie, Julien Lyneel, Thibault Rossard oraz nowy rozgrywający ONICO Warszawa – Antoine Brizard. W meczu otwarcia Pucharu Wielkich Mistrzów Francuzi przegrali w trzech partiach z Brazylią.

polsatsport.pl: Zawodnicy PlusLigi zagrają o Puchar Wielkich Mistrzów!
O Puchar Wielkich Mistrzów powalczą zawodnicy występujący na co dzień w polskiej lidze. Wśród Francuzów zagra Benjamin Toniutti (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) oraz Thibault Rossard (Asseco Resovia). Realia polskiej ligi mogli poznać również Julien Lyneel, oraz Kevin Tillie, którzy w najbliższym sezonie zagrają w Chinach. Ich nowe kluby to kolejno Fudan University Shanghai i Beijing Volleyball. W nadchodzącym sezonie w ONICO Warszawa zaprezentuje się francuski rozgrywający Antoine Brizard.

warszawa.pl: Dzielnica Wola wspiera siatkarzy z ONICO Warszawa
Mecze siatkarzy ONICO Warszawa to gwarancja wysokiego poziomu sportowego, które gromadzą na trybunach wielu miłośników siatkówki w różnym wieku. Rozgrywki Plus Ligi są również transmitowane w ogólnopolskiej telewizji sportowej, a współpraca z klubem gwarantuje skuteczną promocję dzielnicy wśród mieszkańców Warszawy. Do tej pory stołeczny klub podpisał umowy w ramach programu Gmina, dzielnica, miasto z gminami Piastów i Żyrardów oraz dzielnicami Ursus i Bielany.