Stephane Antiga i Jakub Bednaruk o meczu ONICO – Łuczniczka

W meczu 16. kolejki PlusLigi siatkarze ONICO Warszawa pokonali w pięciu setach Łuczniczkę Bydgoszcz. Spotkanie w stołecznej hali Torwar podsumowali trenerzy obu drużyn. Stephane Antiga: Było naprawdę trudno. Myślę, że Łuczniczka spisywała się bardzo dobrze, prawdopodobnie był to ich najlepszy mecz w sezonie. Byli niesamowicie skuteczni w ataku, w którym zrobili zaledwie trzy błędy. My mieliśmy 75% skuteczności w ataku, zaliczyliśmy dziewięć asów i blokowaliśmy aż dziesięć razy, więc także spisaliśmy się bardzo dobrze. Za nami tydzień bardzo ciężkich treningów, dlatego cieszy mnie to zwycięstwo. Jutro mamy dzień odpoczynku, w poniedziałek wracamy do pracy. Jesteśmy gotowi na starcie z Jastrzębskim Węglem i nie możemy się go doczekać. Jakub Bednaruk: Z perspektywy tego meczu straciliśmy punkt. Wcale nie cieszę się tym jednym zdobytym, ponieważ piąty set posypał nam się w dwie minuty i przegraliśmy go mimo prowadzenia 8:6 przy zmianie. Żałuję, że nie dało się tego doprowadzić. Cieszę się, ze mój zespół się dzisiaj bił. Widać było u nich masę mobilizacji i testosteronu, a tego brakowało mi w tym zespole. Do tej pory trudno mi było im wytłumaczyć, że tylko w ten sposób można coś wygrać na boisku. Jeżeli dalej będziemy grali tak jak dzisiaj, to będziemy te punkty zdobywać. Fot. PressFocus