Świetny finisz ONICO AZS Politechniki. Inżynierowie na dziewiątym miejscu po fazie zasadniczej PlusLigi

ONICO AZS Politechnika Warszawska fazę zasadniczą PlusLigi w sezonie 2016/2017 zakończyła na dziewiątym miejscu. Siatkarze Jakuba Bednaruka w ostatnim meczu bez straty seta pokonali w hali COS Torwar GKS Katowice. Już 8 i 9 kwietnia ONICO AZS Politechnika Warszawska bronić będzie dziewiątej pozycji. Jej rywalem w play-offach będzie... GKS Katowice. Ekipa Piotra Gruszki fazę zasadniczą zakończyła bowiem na dziesiątej pozycji - ze stratą jednego punktu do Inżynierów. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w stolicy, drugi zaś - w katowickim Spodku. Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej znakomicie rozpoczęli mecz ostatniej kolejki. Andrzej Wrona oraz Łukasz Łapszyński skutecznie atakowali oraz blokowali przeciwników. Inżynierowie szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie 6:2. Po przerwie na żądanie Piotra Gruszki po stronie katowiczan najlepiej spisywał się belgijski atakujący − Gert van Walle. Podopieczni trenera Bednaruka kontrolowali sytuację i stale powiększali przewagę − dzięki znakomitej serii ataków Michała Filipa i Łukasza Łapszyńskiego, warszawianie zdobyli sześć punktów z rzędu i doprowadzili do ośmiopunktowego prowadzenia 20:12. Goście próbowali odrabiać straty, jednak Inżynierowie trzymali rękę na pulsie. Michał Filip skutecznie zakończył najdłuższą akcję meczu, która zapewniła nam pierwszą piłkę setową. Po nieudanym serwisie Pietraszki set zakończył się stanem 25:19. Drugą partię Inżynierowie rozpoczęli udaną serią bloków, dzięki którym wyszli na prowadzenie 7:3. Przerwa na życzenie GKS-u nie wybiła z rytmu naszych zawodników − w środkowej części seta punktowało aż pięciu siatkarzy Politechniki. Niestety, z powodu kilku nieudanych zagrywek po stronie ONICO, goście zmniejszyli stratę do dwóch punktów − 16:14. Pomogła przerwa, po której zawodnicy Jakuba Bednaruka zaczęli powiększać przewagę − świetne ataki zaliczyli m.in. Michał Filip, Jakub Kowalczyk oraz Guillaume Samica. Inżynierowie wygrali drugi set 25:20. Ostatnią partię Inżynierowie rozpoczęli bardzo pewnie − oczka na rzecz gospodarzy zdobył Łukasz Łapszyński, a as serwisowy zaliczył Michał Filip. Biało-niebiescy wypracowali czteropunktową przewagę (11:7), jednak katowiczanie nie zamierzali odpuścić. Podopieczni Piotra Gruszki doprowadzili do remisu 13:13 i do końca seta nie pozwolili Wilkom Bednaruka na uzyskanie znaczącej przewagi. Po stronie gości znakomicie spisywali się Karol Butryn oraz Bartłomiej Krulicki, natomiast wśród warszawian najwięcej punktowych akcji przeprowadzali Michał Filip i Guillaume Samica. Inżynierowie wykorzystali dopiero piątą piłkę meczową i zakończyli trzeci set stanem 28:26. Statuetką MVP wyróżniony został Michał Filip. Atakujący ONICO AZS Politechniki Warszawskiej zdobył 19 punktów: 17 atakiem (49% skuteczności), 1 blokiem i 1 zagrywką. Partnerem meczu ONICO AZS Politechnika Warszawska – GKS Katowice była Dzielnica Ursynów. Przed rozpoczęciem spotkania siatkarzy na boisko wprowadziły dzieci z lokalnych klubów sportowych. Ponadto libero Inżynierów zagrali w koszulkach z logo dzielnicy, a statuetkę MVP wraz z komisarzem wręczył burmistrz Robert Kempa. ONICO AZS Politechnika Warszawska - GKS Katowice 3-0 (25:19, 25:20, 28:26) Skład ONICO AZS Politechniki Warszawskiej: Paweł Zagumny, Michał Filip, Guillaume Samica, Łukasz Łapszyński, Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Maciej Olenderek (libero) oraz Waldemar Świrydowicz, Przemysław Smoliński. Skład GKS-u Katowice: Marco Falaschi, Gert van Walle, Rafał Sobański, Michał Błoński, Tomasz Kalembka, Paweł Pietraszko, Bartosz Mariański (libero) oraz Serhij Kapelus, Maciej Fijałek, Karol Butryn, Kacper Stelmach, Bartłomiej Krulicki, Adrian Stańczak (libero).   Fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com