Świetny mecz Politechniki. Trzecia wygrana z rzędu!


AZS Politechnika Warszawska tak dobrego początku rozgrywek PlusLigi jeszcze nie miała. Inżynierowie w meczu trzeciej kolejki PlusLigi znów pokazali się z bardzo dobrej strony i bez straty seta pokonali AZS Częstochowa.


W pierwszym secie nasi siatkarze mieli zdecydowaną przewagę. W drugim i trzecim, żeby wygrać, musieli się naprawdę natrudzić. Rywale spod Jasnej Góry postawili się, więc walka o każdą piłkę była zażarta. Politechnika jednak w swoich szeregach miała Michała Filipa, który bez żadnych problemów raz za razem mijał blok przeciwników. Duża w tym zasługa Piotra Lipińskiego, który znów potwierdził, że świetnie czuje się w Warszawie.

Michał Filip nie tylko dobrze atakował, ale i zagrywał. Po jego potężnych serwisach gracze AZS-u Częstochowa mogli tylko bezradnie rozkładać ręce. - Taka moja rola - powiedział po spotkaniu nasz atakujący. - Dopiero się rozkręcam - dodał ze śmiechem.

MVP meczu wybrany został oczywiście Michał Filip.
AZS Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa

3-0 (25:18, 25:23, 28:26)


Skład Politechniki: Piotr Lipiński, Michał Filip, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Mateusz Sacharewicz, Bartłomiej Lemański, Maciej Olenderek (libero) oraz Jakub Radomski, Waldemar Świrydowicz, Krzysztof Bieńkowski;

Skład AZS Częstochowa: Migeul De Amo, Michał Kaczyński, Bartosz Janeczek, Rafał Szymura, Artur Udrys, Mateusz Przybyła, Adrian Stańczak (libero) oraz Patryk Napiórkowski, Mariusz Marcyniak, Konrad Buczek.


Fot.: Anna Klepaczko