Szalpuk zagrał dzięki gestowi trenera Góry


W meczu AZS Politechnika Warszawska - PGE Skra Bełchatów jedną z najjaśniejszych postaci w ekipie Inżynierów był Artur Szalpuk. Przyjmujący miał jednak w tym spotkaniu w ogóle nie grać. Wszystko przez mistrzostwa Mazowsza juniorów, w których reprezentował klub MKS MDK Warszawa.


Mistrzostwa Mazowsza juniorów rozgrywane były w dniach 14-16 lutego w hali sportowej OSiR Polna. Drużyna MKS MDK Warszawa rywalizowała w nich z KS Metrem Warszawa, UMKS MOS Wola i RCS Czarnymi Radom. Po zwycięstwach nad ekipami MOS-u i Czarnych zapewniła sobie awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Ostatni mecz - z Metrem toczył się o prymat na Mazowszu. Mimo to trener MKS MDK - Wojciech Góra zdecydował się zwolnić Artura Szalpuka, aby ten mógł wystątpić w spotkaniu PlusLigi.

- Nasza umowa z MKS MDK Warszawa zakłada, że Artur Szalpuk będzie grał w najważniejszych meczach tego młodzieżowego zespołu - wyjaśniła prezes AZS Politechniki Warszawskiej, Jolanta Dolecka. - Trener Wojciech Góra bardzo nam jednak pomógł i zwolnił przyjmującego z decydującego o mistrzostwie Mazowsza meczu. Bez Szalpuka w składzie młoda drużyna ze Śródmieścia nie była w stanie pokonać Metra i zajęła w turnieju drugie miejsce - poinformowała. - Jesteśmy bardzo wdzięczni. To piękny gest ze strony trenera Góry - zakończyła.

AZS Politechnika Warszawska, choć miała w składzie odważnie i ambitnie grającego Szalpuka, nie dała rady PGE Skrze. Inżynierowie od rywali byli gorsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i przegrali 0-3.


Fot. Tomasz Adamaszek