ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Szalpuk zagrał dzięki gestowi trenera Góry


W meczu AZS Politechnika Warszawska - PGE Skra Bełchatów jedną z najjaśniejszych postaci w ekipie Inżynierów był Artur Szalpuk. Przyjmujący miał jednak w tym spotkaniu w ogóle nie grać. Wszystko przez mistrzostwa Mazowsza juniorów, w których reprezentował klub MKS MDK Warszawa.


Mistrzostwa Mazowsza juniorów rozgrywane były w dniach 14-16 lutego w hali sportowej OSiR Polna. Drużyna MKS MDK Warszawa rywalizowała w nich z KS Metrem Warszawa, UMKS MOS Wola i RCS Czarnymi Radom. Po zwycięstwach nad ekipami MOS-u i Czarnych zapewniła sobie awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Ostatni mecz - z Metrem toczył się o prymat na Mazowszu. Mimo to trener MKS MDK - Wojciech Góra zdecydował się zwolnić Artura Szalpuka, aby ten mógł wystątpić w spotkaniu PlusLigi.

- Nasza umowa z MKS MDK Warszawa zakłada, że Artur Szalpuk będzie grał w najważniejszych meczach tego młodzieżowego zespołu - wyjaśniła prezes AZS Politechniki Warszawskiej, Jolanta Dolecka. - Trener Wojciech Góra bardzo nam jednak pomógł i zwolnił przyjmującego z decydującego o mistrzostwie Mazowsza meczu. Bez Szalpuka w składzie młoda drużyna ze Śródmieścia nie była w stanie pokonać Metra i zajęła w turnieju drugie miejsce - poinformowała. - Jesteśmy bardzo wdzięczni. To piękny gest ze strony trenera Góry - zakończyła.

AZS Politechnika Warszawska, choć miała w składzie odważnie i ambitnie grającego Szalpuka, nie dała rady PGE Skrze. Inżynierowie od rywali byli gorsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i przegrali 0-3.


Fot. Tomasz Adamaszek