ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Sześciu zawodników odchodzi z ONICO Warszawa

Fot. PressFocus
Graham Vigrass, Jan Nowakowski, Sharone Vernon-Evans, Nikołaj Penczew, Konrad Buczek oraz Maciej Muzaj żegnają się z ONICO Warszawa i od początku sezonu 2019/2020 będą reprezentować barwy innych klubów.

- Wszystkim zawodnikom dziękujemy za występy w barwach naszej drużyny i ogromny wkład w historyczny sukces, jakim jest wicemistrzostwo kraju. Życzymy powodzenia w nowych klubach, jednocześnie mając nadzieję, że nasze sportowe drogi jeszcze się skrzyżują. Warszawa na pewno o Was nie zapomni - powiedział prezes i dyrektor sportowy klubu, Piotr Gacek.

Graham Vigrass (środkowy, 29 l.) trafił do stołecznego klubu przed rozgrywkami 2018/2019. Kanadyjczyk szybko stał się podstawowym zawodnikiem naszego zespołu, a w całym sezonie wystąpił łącznie w 29 meczach, w których zdobył 231 punktów. Został MVP meczu z Jastrzębskim Węglem (faza zasadnicza, 3:0), a kibice ONICO wybrali go najlepszym siatkarzem marca.

Jan Nowakowski (środkowy, 24 l.) w stolicy występował od 2017 roku, kiedy to przeniósł się tu z Łuczniczki Bydgoszcz. W tym sezonie zagrał w 22 meczach, w których łącznie zdobył 74 punkty. Jako zawodnik ONICO zadebiutował w dorosłej reprezentacji Polski.

Sharone Vernon-Evans (atakujący, 20 l.) - podobnie jak Nowakowski - został zawodnikiem ONICO przed rozgrywkami 2017/2018. W 33 spotkaniach, w których pojawił się na parkiecie, zapisał na swoim koncie 162 punkty. 

Nikołaj Penczew (przyjmujący, 26 l.) przeniósł się do warszawskiej drużyny w grudniu 2018 roku. Sezon rozpoczął jako gracz Stoczni Szczecin, ale w wyniku problemów finansowych tego klubu został zawodnikiem ONICO. W 18 meczach w barwach stołecznych Bułgar zdobył 109 punktów, wybrano go też MVP meczów z Asseco Resovią Rzeszów (faza zasadnicza, 3:0) i Jastrzębskim Węglem (półfinał, 3:0).

Konrad Buczek (rozgrywający, 25 l.), rodowity warszawiak, do stolicy wrócił przed sezonem 2018/2019 po kilku latach spędzonych w innych klubach. Zagrał w dziewięciu spotkaniach i został wybrany MVP marcowego meczu z Chemikiem Bydgoszcz, wygranego przez ONICO 3:0.

Maciej Muzaj (atakujący, 24 l.) do naszego klubu trafił w kwietniu na zasadzie transferu medycznego za kontuzjowanego Bartosza Kwolka. W czterech meczach fazy play-off zdobył 68 punktów. W przyszłym sezonie będzie zawodnikiem rosyjskiej ekipy Gazprom-Jugra Surgut.