ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Taki był 2016 rok. ONICO AZS Politechnika Warszawska podsumowuje

2016 rok dobiega końca. Dla Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Warszawskiej SA był on naprawdę udany. Stołeczny klub pozyskał sponsora strategicznego, a na siatkarskie areny wprowadził nową jakość. W ramach podsumowania przygotowaliśmy dla kibiców przegląd najważniejszych wydarzeń 2016 roku dotyczących ich ulubionego klubu i drużyny ONICO AZS Politechniki Warszawskiej.   Efektowne zwycięstwa 2016 rok AZS Politechnika Warszawska rozpoczęła od zwycięstwa 3-0 nad najlepszą drużyną Europy - Zenitem Kazań. I choć był to jedynie mecz towarzyski, jego wynik poszedł w świat. Wszak młodzi i nieobliczalni siatkarze Jakuba Bednaruka pokonali ekipę, której barw bronili m.in. Wilfredo Leon, Matthew Anderson i Aleksiej Kuleszow. Efektownych zwycięstw AZS Politechniki nie brakowało również w PlusLidze. 10 lutego Inżynierowie wygrali na wyjeździe 3-1 z Cerrad Czarnymi Radom, a 12 marca nad Zatoką Gdańską pokonali bez straty seta ówczesnego wicemistrza Polski - zespół LOTOSU Trefla. Fot. Łukasz Leksowski, www.azspw.com   Pozyskanie sponsora strategicznego W 2016 roku stołeczny klub podpisał umowę z firmą ONICO SA. Na mocy dokumentu warszawscy siatkarze przez najbliższe trzy sezony występować będą pod nazwą ONICO AZS Politechnika Warszawska. – Czekałam na ten dzień od wielu lat – stwierdziła szczęśliwa Jolanta Dolecka, prezes Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Warszawskiej SA. – Dziękuję firmie ONICO za zainteresowanie naszym klubem i wsparcie, jakiego potrzebowaliśmy – dodała. – Firma ONICO będzie jednym z największych sponsorów AZS Politechniki w historii – zakomunikowała. Fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com   Kontrakt z Andrzejem Wroną Przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017 ONICO AZS Politechnikę Warszawską wzmocnił Andrzej Wrona. Mistrz świata i jeden z najlepszych polskich środkowy bloku zastąpił Bartłomieja Lemańskiego i szybko wkomponował się do zespołu. Obecnie jest jego motorem napędowym. Konferencja_AZSPW   Liczne grono sponsorów wspierających W 2016 roku stołeczny klub podpisał rekordową liczbę umów ze sponsorami wspierającymi. Do grona partnerów ONICO AZS Politechniki Warszawskiej dołączyli: Art Blast, CAFE TIME, Caffe Grano, Centrum Medyczne Gamma, Doradcy Energetyczni, eMKa hostel, FHT Elektro-Plus, Galeria Młociny, Global Express, GTC Water, Inkdigo, John King Polska, KOMODO Energy Drink, Koxbox.pl, prOZEko-INSTAL, Skandia Group Polska, STASTO Automation, Tramwaje Warszawskie, UNI-Net oraz Worldbox. Umowy przedłużyli zaś: Grupa DSF, IZI-MED, JBB, Kryniczanka, Metro Warszawskie, PKS Polonus, Prestige Auto Toyota Okęcie i SKM. Fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com   Wszystkie mecze w hali COS Torwar W 2016 roku zarząd Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Warszawskiej SA podjął decyzję o rozgrywaniu wszystkich meczów drużyny Inżynierów w sezonie 2016/2017 PlusLigi w hali COS Torwar. - To dla nas nowe, duże możliwości. Dzięki przeprowadzce z meczami na Łazienkowską oferujemy kibicom najwyższą jakość - wyjaśnił Marcin Bańcerowski, wiceprezes klubu. Fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com   Prezentacja drużyny ONICO AZS Politechniki Warszawskiej W 2016 roku stołeczny klub po raz pierwszy zorganizował przedsezonową prezentację swojej drużyny. We współpracy z Prestige Auto Toyota Okęcie w hali COS Torwar przygotowano wydarzenie, które przyciągnęło na trybuny setki kibiców. Na Łazienkowskiej przedstawiono nie tylko siatkarzy i sztab szkoleniowy Inżynierów, ale też zarząd, radę nadzorczą i pracowników klubu oraz wszystkich sponsorów. Spotkanie z fanami uświetniły występy taneczne, spektakl świateł oraz występ skrzypaczki Katarzyny Szubert. Fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com   Akcja „Wygraj Aygo na każdym meczu” ONICO AZS Politechnika Warszawska zrobiła coś, czego wcześniej nie zrobił żaden inny klub w Polsce. W 2016 roku w życie weszła akcja „Wygraj Aygo na każdym meczu”. Dzięki współpracy z Toyota Okęcie i KOMODO Energy Drink po każdym spotkaniu Inżynierów rozegranym na Torwarze w sezonie 2016/2017 PlusLigi jeden z kibiców wyjeżdża z hali nową Toyotą Aygo. – Gra o samochód na meczach naszej drużyny ma za zadanie zwiększyć atrakcyjność widowisk – poinformował Marcin Bańcerowski. Fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com   Nowe projekty: Cała Gmina kibicuje i Szkolniak ONICO AZS Politechnika Warszawska w 2016 roku wdrożyła dwa nowatorskie programy: Cała Gmina kibicuje i Szkolniak. Celem pierwszego z nich jest nawiązanie współpracy klubu z warszawskimi dzielnicami oraz podwarszawskimi gminami. Drugi natomiast zachęca do kibicowania Inżynierom uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com   Akcje charytatywne W 2016 roku siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej brali udział w wielu akcjach charytatywnych. Wraz z Fundacją ONICO otworzyli świetlicę w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, a w Instytucie Matki i Dziecka odwiedzili podopiecznych Fundacji Herosi. Po raz kolejny przygotowali Szlachetną Paczkę (dzięki wsparciu sponsorów klubu udało się zaspokoić wszystkie potrzeby wybranej rodziny). Wspierali Fundację DKMS Polska i przy okazji meczów w halach Arena Ursynów i COS Torwar zachęcali kibiców do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Wisienką na torcie była akcja #włosybednaruka, w ramach której trener Jakub Bednaruk - po wpłaceniu przez fanów 15 tysięcy złotych na konto Fundacji Herosi - ogolił się na łyso i oddał swoje włosy dla dziecka walczącego z nowotworem. paczka_1   A jaki będzie 2017 rok? - Jestem przekonana, że jeszcze lepszy. Życzę kibicom, żeby po meczach naszej drużyny zawsze wychodzili z hal uśmiechnęci - zakończyła Jolanta Dolecka, prezes Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Warszawskiej SA.   Fot. Tomasz Adamaszek i Łukasz Leksowski, www.azspw.com