Torwar odczarowany. ONICO AZS Politechnika Warszawska ograła Espadon Szczecin

ONICO AZS Politechnika Warszawska wreszcie odczarowała halę COS Torwar. Siatkarze trenera Jakuba Bednaruka w meczu osiemnastej kolejki PlusLigi na Łazienkowskiej bez straty seta pokonali Espadon Szczecin. Już na początku meczu Inżynierowie popisali się kilkoma efektownymi blokami − na siatce punktował m.in. Jan Firlej. Przed pierwszą przerwą na życzenie trenera Michała Gogola ONICO AZS Politechnika prowadziła już 12:9. Kolejne punkty warszawianom zapewniła seria trudnych serwisów Andrzeja Wrony. Goście próbowali odrobić straty, jednak udane akcje przeplatali niewymuszonymi błędami. Przy sześciopunktowej przewadze gospodarzy szkoleniowiec przyjezdnych wykorzystał drugi czas. Po wznowieniu gry szczecinianie zaczęli odrabiać straty. Prym w ich szeregach wiódł środkowy Łukasz Perłowski, który zapisał na swoim koncie dwa asy serwisowe z rzędu. Było to jednak za mało na świetnie dysponowanych podopiecznych Jakuba Bednaruka. Do piłki setowej potężnym atakiem doprowadził Michał Filip, a pierwszą partię blokiem na Marcinie Wice zakończył Jakub Kowalczyk. ONICO AZS Politechnika Warszawska wygrała 25:19 i objęła prowadzenie w meczu. Początek drugiego seta był wyrównany. Na bardzo mocne uderzenia lidera Espadonu - Bartłomieja Klutha odpowiadali Michał Filip i Łukasz Łapszyński. Kiedy zaś Inżynierowie zatrzymali blokiem mierzącego aż 210 cm atakującego rywali, na tablicy wyników było 11:7. Chwilę później - przy stanie 13:8 - trener Michał Gogol wykorzystał już drugą przerwę na żądanie. Wybił tym z rytmu warszawian, którzy nieco się pogubili. Szybko jednak wrócili do dobrej gry i znów powiększali przewagę. Na prawym ataku szalał Michał Filip, a z szóstej strefy nie do zatrzymania był Łukasz Łapszyński. Bardzo dobrze radzili sobie także obaj środkowi: Jakub Kowalczyk i Andrzej Wrona. Przy serii zagrywek tego ostatniego - po ataku z przechodzącej piłki Łukasza Łapszyńskiego - stołeczna ekipa doprowadziła do pierwszej piłki setowej. Szczecinianie obronili się, ale już chwilę później musieli opuścić boisko jako przegrani. W pół siatki zaserwował bowiem Łukasz Perłowski. ONICO AZS Politechnika Warszawska wygrała aż 25:17 i zapewniła sobie punkt do ligowej tabeli. [caption id="attachment_20959" align="aligncenter" width="600"]ONICO AZS Politechnika Warszawska wreszcie wygrała w hali COS Torwar. Siatkarze Espadonu Szczecin nie mieli szans
ONICO AZS Politechnika Warszawska wreszcie wygrała w hali COS Torwar.
Siatkarze Espadonu Szczecin nie mieli szans
[/caption] Trzeci set był najbardziej wyrównany. W drużynie gości skuteczny był Dominik Depowski, który zastąpił słabo spisującego się Marcina Wikę. Wystawione piłki na punkty zamieniał także doskonale znany stołecznym kibicom Janusz Gałązka. W szeregach ONICO AZS Politechniki nie do zatrzymania był Łukasz Łapszyński. Młody przyjmujący miał dzień konia - radził sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Wspierał go Michał Filip, który asem serwisowym doprowadził do remisu 10:10. Gracze Espadonu chwilę później znów objęli prowadzenie, ale nie potrafili pójść za ciosem - po bloku Andrzeja Wrony na tablicy wyników było 13:13. W następnych akcjach popełniali błąd za błędem. Autowe ataki Janusza Gałązki i Bartłomieja Klutha dały Inżynierom trzy oczka przewagi; 16:13. Siatkarze Jakuba Bednaruka nie zaprzepaścili swojej szansy i konsekwentnie zmierzali po zwycięstwo. Imponowali spokojem i pewnością siebie. Ponadto grali bardzo efektownie - bloki Michała Filipa i Jakuba Kowalczyka były ozdobą widowiska w hali COS Torwar. Kropkę nad i postawił Kluth, który przy drugiej piłce meczowej zepsuł zagrywkę. ONICO AZS Politechnika Warszawska wygrała więc 25:20, a cały mecz 3-0. Statuetkę MVP uhonorowany został Łukasz Łapszyński. Przyjmujący ONICO AZS Politechniki Warszawskiej zasłużył na to wyróżnienie jak nikt inny. Zdobył 14 punktów: 13 atakiem przy 72 proc. skuteczności oraz 1 blokiem. Pewna wygrana w meczu z Espadonem Szczecin daje nadzieję na walkę w najbliższym spotkaniu, które odbędzie się już w sobotę 4 lutego. Siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej w hali COS Torwar podejmą wówczas naszpikowaną gwiazdami siatkówki - PGE Skrę Bełchatów. Bilety są już w sprzedaży. Zakupić je można przez Internet oraz stacjonarnie - przy Foksal 16. ONICO AZS Politechnika Warszawska - Espadon Szczecin 3-0 (25:19, 25:17, 25:20) Skład ONICO AZS Politechniki Warszawskiej: Jan Firlej, Michał Filip, Guillaume Samica, Łukasz Łapszyński, Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Maciej Olenderek (libero) oraz Jędrzej Gruszczyński (libero), Przemysław Smoliński. Skład Espadonu Szczecin: Michał Kozłowski, Bartłomiej Kluth, Michał Ruciak, Marcin Wika, Janusz Gałązka, Łukasz Perłowski, Dawid Murek (libero) oraz Maciej Zajder, Dominik Depowski, Maciej Wołosz, Michal Sládeček.   Katarzyna Owczarek Fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com.