Trener Jakub Bednaruk zostaje w Politechnice


Drużynę AZS Politechniki Warszawskiej wciąż prowadzić będzie Jakub Bednaruk. Charyzmatyczny trener podpisał nową, dwuletnią umowę.


- Będziecie męczyć się ze mną jeszcze co najmniej dwa sezony - śmiał się szkoleniowiec tuż po parafowaniu kontraktu. - Cieszę się, że zarząd klubu darzy mnie zaufaniem, dzięki czemu będę mógł dalej pracować w Warszawie - skomentował. - Nie mogę obiecać zwycięstw, zapewniam jednak, że zespół wciąż będzie zapewniał kibicom wiele emocji. Już dziś zapraszam na nasze mecze - powiedział.

Z podpisania nowej umowy zadowolona jest także prezes Jolanta Dolecka. - Trener Bednaruk wykonał w Warszawie kawał dobrej roboty. Bardzo podobają mi się wyniki jego pracy - stwierdziła. - Stawiamy na młodzież, a zajęcie wysokiego miejsca w lidze w niedoświadczonymi zawodnikami w składzie jest naprawdę trudne. Jakub Bednaruk tego dokonał, i to nie raz. Liczę, że kolejne dwa lata będą równie owocne - dodała.

Jakub Bednaruk ma trzydzieści osiem lat. Pierwszym trenerem AZS Politechniki Warszawskiej jest od 2012 roku. Inżynierowie pod jego wodzą dwukrotnie zajęli szóste miejsce w PlusLidze (w sezonach 2012/2013 i 2013/2014). Grali przy tym bardzo odważnie i efektownie, dzięki czemu zjednali sobie sympatię kibiców w całej Polsce.


Fot.: Tomasz Adamaszek