ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Trener Michalczyk odchodzi. Dziękujemy za wszystko!


Przemysław Michalczyk już nie będzie drugim trenerem 4You Airlines AZS Politechniki Warszawskiej. Dotychczasowy asystent Jakuba Bednaruka w nowym sezonie poprowadzi pierwszoligowe Morze Bałtyk Szczecin.


Przemysław Michalczyk w Warszawie w roli drugiego trenera pracował przez ostatnie dwa sezony. I wszystko wskazywało na to, że jego przygoda z Inżynierami potrwa jeszcze co najmniej rok. - Chciałem zostać w Warszawie. Choć nie podpisałem nowej umowy, byliśmy po słowie. Kilka dni temu otrzymałem jednak bardzo ciekawą ofertę ze Szczecina - wyjaśnił Michalczyk. - Rozmawiałem z prezes Jolantą Dolecką i Kubą Bednarukiem. Nie robili mi żadnych problemów; wręcz przeciwnie. Zgodnie stwierdzili, że to dla mnie duża szansa i powinienem z niej skorzystać. Dziękuję im za to - dodał.

- W Warszawie przeżyłem wiele wspaniałych chwil - najpierw jako zawodnik, a później jako trener. Świetnie się tu czułem, dlatego trudno mi odejść. Chcę się jednak rozwijać, a praca w roli pierwszego szkoleniowca Morza Bałtyk Szczecin to dla mnie awans - powiedział. - O pracy w Politechnice zawsze będę myślał z sentymentem, a do stolicy zawsze będę wracał z szerokim uśmiechem na ustach. Tak, będę wracał. Nie żegnam się. Mówię do zobaczenia - podsumował.

Jakub Bednaruk, choć nie miał nic przeciwko transferowi Michalczyka, nie ukrywa, że będzie brakowało mu jego asystenta. - Śruba we wszystkim mi pomagał. Był dla mnie... melisą - uśmiechnął się szkoleniowiec 4You Airlines AZS Politechniki. - Bardzo żałuję, że Przemek nas opuszcza, ale wiem, że to dobry ruch. W Szczecinie rozwinie skrzydła - stwierdził.

- Przemek, dziękujemy za wszystko! Życzymy powodzenia w nowym klubie i trzymamy za ciebie kciuki - pożegnała Michalczyka Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Wierzymy, że dzięki twojej pracy kibice ze Szczecina znów będą mogli oglądać w swoim miejście najlepszych polskich siatkarzy - zakończyła.

Morze Bałtyk Szczecin po wielu latach siatkarskiej zapaści wraca na zaplecze PlusLigi. Drużyna znad Odry w turnieju finałowym drugiej ligi nie dała rady wywalczyć awansu, kilka dni temu decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej zajęła jednak miejsce Karpat Krosno. Szczecinianie nie próżnują: od razu zabrali się za wzmacnianie drużyny. Zatrudnienie Przemysława Michalczyka to pierwszy krok do sukcesu.

Nazwisko następcy Przemysława Michalczyka kibice poznają już niebawem.


Fot.: Tomasz Adamaszek