Triumf ONICO Warszawa w Memoriale Arkadiusza Gołasia!

ONICO Warszawa pokonało GKS Katowice 3:2 w finale XIII Memoriału Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie! Triumf w całym turnieju to dla stołecznych siatkarzy świetne zwieńczenie długiego okresu przygotowawczego i dobry prognostyk przez startem nowego sezonu PlusLigi - pierwszy mecz już 1 października w Bydgoszczy! Finałowe starcie nasi siatkarze rozpoczęli w składzie Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Andrzej Wrona, Nikola Gjorgiew, Jan Nowakowski, Wojciech Włodarczyk, Damian Wojtaszek. Fabio Storti nie zdecydował się więc na żadne zmiany w porównaniu do sobotniej rywalizacji z mistrzami Niemiec i w pierwszym secie mógł być bardzo zadowolony ze swojej decyzji. Do stanu 11:11 spotkanie było dość wyrównane - później coraz lepiej zaczął funkcjonować warszawski blok, co pozwoliło ekipie ONICO wypracować pierwszą znaczącą przewagę. Do skutecznego bloku stołeczni dorzucili jeszcze kilka świetnych ataków z drugiej linii, mocną zagrywką sporo problemów sprawiał rywalom Bartek Kwolek, a formę z soboty podtrzymał Wojtek Włodarczyk, MVP meczu z Berlin Volleys. Wszystko to pozwoliło wygrać pierwszą partię 25:18. Druga rozpoczęła się niestety od mocnego uderzenia drużyny ze Śląska. Podopieczni Piotra Gruszki, mimo nieskuteczności w ataku po obu stronach siatki, wyszli na prowadzenie 9:3. W zespole ONICO na parkiecie najpierw pojawił się Guillaume Samica, później blok podwyższyli Sebastian Warda z Kubą Kowalczykiem, ale duże problemy z przyjęciem piłki nie pozwoliły nam odbrobić start z początku seta i dość wyraźnie przegraliśmy go 15:25. Co gorsza, początek kolejnej partii nie przyniósł poprawy w naszej grze, a katowiczanie złapali wiatr w żagle. Trzeci set był najbardziej wyrównany, ale nasi rywale nie dali sobie odebrać przewagi wypracowanej po kilku pierwszych piłkach i zwyciężyli 25:23. Nadzieję na odwrócenie losów finału dał nam początek kolejnej partii. Siatkarze ONICO przystąpili do niej bardzo zmobilizowani, do dyspozycji z pierwszego seta powrócili Kwolek oraz Włodarczyk, a na siatce skuteczni byli również Janek Nowakowski i Nikola Gjorgiew. Mało niewymuszonych błędów i dużo energii pozwoliło zwyciężyć do 15 i doprowadzić do tie-breaka. Z tego scenariusza najbardziej zadowoleni byli kibice, którzy po brzegi wypełnili halę w Murowanej Goślinie. Piąty, decydujący set miał bardzo wyrównany przebieg - do stanu 14:14 obie drużyny szły punkt za punkt. Później wojny nerwów nie wytrzymali rywale - najpierw dotknięcie siatki, a po chwili atak w aut zagwarantowały stołecznym triumf w XIII Memoriale Arkadiusza Gołasia. Dla ekipy ONICO to świetne zwieńczenie wymagającego okresu przygotowawczego. Już za tydzień nasi siatkarze zainaugurują nowy sezon PlusLigi, mierząc się w Bydgoszczy z Łuczniczką Jakuba Bednaruka. ONICO Warszawa - GKS Katowice 3:2 (25:18, 15:25, 23:25, 25:15, 16:14) MVP: Wojciech Włodarczyk ONICO: Kwolek (19), Brizard (6), Wrona (4), Gjorgiew (14), Nowakowski (4), Włodarczyk (23), Wojtaszek (l), Kowalczyk (2), Samica, Warda (1), Firlej. GKS: Komenda (2), Butryn (12), Kapelus (18), Pietraszko (8), Kohut (9), Quiroga (15), Witczak (2), Mariański(l), Fijałek, Stelmach, Sobański. W drużynie gwiazd turnieju znaleźli się Damian Wojtaszek, Antoine Brizard, Bartosz Kwolek i MVP całego Memoriału - Wojciech Włodarczyk!