ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Udana inauguracja. Politechnika pokonała Effector

Warszawska inauguracja PlusLigi była długa i emocjonująca. Po zaciętej walce AZS Politechnika Warszawska w Arenie Ursynów 3-2 wygrała z Effectorem Kielce.

Pierwszy set kompletnie nie wyszedł naszym siatkarzom. Mieli problemy z przyjęciem, nie kończyli ataków, popełniali sporo błędów. Wykorzystali to goście, którzy pewnie zwyciężyli aż 25:13. Sytuacja odwróciła się w drugiej partii. Tym razem to Inżynierowie dyktowali warunki. Po zwycięstwo poprowadzili ich Michał Filip i Mateusz Sacharewicz.

Trzeci set należał do ekipy Effectora. Tym razem na boisku prym wiedli Sławomir Jungiewicz, Adrian Staszewski i spółka. Inżynierom pozostała więc walka w czwartej odsłonie. Zmobilizowali się i dobrze zaczęli. Z biegiem czasu jednak ich gra wyglądała coraz gorzej. Po nieudanym ataku ze skrzydła przegrywali już 10:16, ale nie zamierzali się poddawać. Odpowiedzialność za wynik na swoje barki wzięli Artur Szalpuk i Mateusz Sacharewicz. Pierwszy postraszył rywali zagrywką, a drugi nie miał sobie równych na siatce. To właśnie bloki Sacharewicza przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Politechniki.

O losach meczu zadecydował tie-break. Naszym zawodnikom na jego początku nic się nie układało. Mieli problemy z przyjęciem zagrywek Mateusza Bieńka, w konsekwencji czego na tablicy widniał wynik 5:0 dla gości. Inżynierowie jednak i tym razem nie załamali rąk. Dziewiętnastoletni Artur Szalpuk grał jak profesor, dzięki czemu AZS Politechnika Warszawska stopniowo odrabiała straty. W końcu stołeczni doprowadzili do remisu. Doszło zatem do zaciętej końcówki, z której obronną ręką wyszła nasza drużyna. Po kilku długich i emocjonujących wymianach decydujący cios zadał Mateusz Sacharewicz, który blokiem zatrzymał atak przeciwników. AZS Politechnika Warszawska wygrała więc 19:17 i cały mecz 3-2.

MVP meczu wybrany został Mateusz Sacharewicz.

AZS Politechnika Warszawska - Effector Kielce

3-2 (13:25, 25:20, 19:25, 25:21, 19:17)


Skład Politechniki: Piotr Lipiński, Michał Filip, Artur Szalpuk, Artur Śliwka, Mateusz Sacharewicz, Bartłomiej Lemański, Maciej Olenderek (libero) oraz Krzysztof Bieńkowski, Jakub Radomski, Waldemar Świrydowicz, Bartłomiej Mordyl, Patryk Strzeżek;

Skład Effectora: Grzegorz Pająk, Sławomir Jungiewicz, Adrian Staszewski, Rozalin Penchev, Mateusz Bieniek, Jędrzej Maćkowiak, Bartosz Kaczmarek (libero) oraz Adrian Buchowski, Marcin Janusz.


Fot.: Anna Klepaczko