Udana inauguracja przed warszawską publicznością. ONICO 3:1 GKS

Siatkarze ONICO Warszawa pokonali w pierwszym meczu przed warszawską publicznością GKS Katowice 3:1 (10:25, 25:20, 25:17, 25:21). MVP spotkania wybrany został przyjmujący stołecznych Bartosz Kwolek.

Długo wyczekiwane spotkanie, pierwsze przed warszawską publicznością, podpieczni Stephane’a Antigi rozpoczęli w składzie Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski, Antoine Brizard, Nikola Gjorgiew, Andrzej Wrona, Bartosz Kwolek i Damian Wojtaszek. Ich rywalem był GKS Katowice, z którym ostatnio mierzyli się podczas finału XIII Memoriału Arkadiusza Gołasia. Wtedy udało się pokonać ekipę Piotra Gruszki po tie-breaku, ale dziś apetyty były jeszcze większe. Goście w dwóch pierwszych kolejkach zdobyli trzy punkty, pokonując Czarnych Radom i przegrywając z Łuczniczką Bydgoszcz, dlatego też w roli faworyta stawiano drużynę stołecznych. Początek meczu był jednak bardzo zaskakujący – siatkarze z Katowic całkowicie zdominowali boiskowe wydarzenia i nie dali dojśc do głosu sparaliżowanym gospodarzom, którym w pierwszej partii nie wychodziło zupełnie nic. Trener Antiga zmuszony był do poszukiwania wielu rozwiązań, co pozwoliło na szybki debiut naszemu nowemu atakującemu, Sharone’owi Vernonowi-Evansowi.

Na drugiego seta warszawianie wyszli już zdecydowanie bardziej zmobilizowani i już od stanu 3:0 narzucili swój styl gry. Byli zdecydowanie skuteczniejsi w ataku, świetnie grali przede wszystkim środkowi – Wrona i Nowakowski – a mocną zagrywką sporo problemów sprawiał rywalom Bartosz Kwolek. Ostatecznie udało się zwyciężyć seta do 20 i powrócić do gry o trzy punkty. Trzeci set miał najbardziej wyrównany początek, ale nie trwało to długo – stołeczni dość szybko wyszli na prowadzenie, które stopniowo powiększali dzięki skutecznemu blokowi i silnej zagrywce. Wszystko to pozwoliło im złapać wiatr w żagle i wygrać partię 25:17.

Dalszy scenariusz nie mógł być inny – ONICO poszło za ciosem i rozpoczęło seta od prowadzenia 9:3. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej drużyny był Bartek Kwolek, który nie tylko skutecznie serwował i atakował, ale i łapał rywali na pojedynczy blok. Warszawianie niesieni dopingiem swoich kibiców nie mogli wypuścić z rąk takiej przewagi – choć siatkarze Piotra Gruszki mieli jeszcze swoje pięć minut – i zwyciężyli seta do 21, a cały mecz 3:1. Kolejne spotkanie już w czwartek – tym razem na wyjeździe zagramy z MKS-em Będzin.

ONICO Warszawa – GKS Katowice 3:1 (10:25, 25:20, 25:17, 25:21)
MVP: Bartosz Kwolek

ONICO: Włodarczyk(9), Nowakowski(2), Brizard(2), Gjorgiew(10), Wrona(14), Kwolek(17), Wojtaszek(l), Kowalczyk, Samica, Firlej, Evans(1), Warda(3).

GKS: Krulicki(4), Stańczak(l), Witczak(2), Komenda(2), Butryn(14), Kapelus(6), Kalembka(1), Pietraszko(8), Fijałek, Kohut(3), Mariański(l), Stelmach(2), Sobański(4), Quiroga(4).