Udane urodziny trenera. ONICO pokonuje MKS Będzin 3:1

ONICO Warszawa pokonało w meczu 19. kolejki MKS Będzin 3:1 (20:25, 25:17, 25:12, 25:22). Było to 10. ligowe zwycięstwo z rzędu i udany rewanż na siatkarzach z Będzina. MVP spotkania wybrany został Jan Nowakowski. Na 42. urodziny trenera Stephane'a Antigi nie było innego planu, jak dopisanie do ligowego dorobku kolejnych trzech punktów. Warszawscy siatkarze oczyścili głowy po rywalizacji w Pucharze Polski i skupili się na kolejnej przeszkodzie, jaką był MKS Będzin. W wyjściowej szóstce tym razem bez żadnego zaskoczenia - mecz rozpoczęliśmy z Jankiem Nowakowskim i Niko Gjorgiewem na parkiecie. Lepiej zaczęli jednak goście, którzy objęli prowadzenie 4:0 i zmusili francuskiego szkoleniowca do pierwszego time-outu. Po przerwie pierwszy punkt dla ONICO zdobył Kwolek, ale na czołową postać seta wyrastał Rafael Araujo. Straty próbowaliśmy odrabiać blokiem, ale chwilę później - dzięki zagrywce Seifa - przyjezdni znów odskoczyli. O kolejny czas trener Antiga poprosił przy stanie 14:9, ale i to niewiele zmieniło - MKS utrzymał bezpieczną przewagę, a gra punkt za punkt była korzystna wyłącznie dla nich. Stołeczni mieli spore problemy z przyjęciem, nie pomagała nam też zagrywka. Na parkiecie pojawili się Firlej, Samica i Vernon-Evans, ale nie udało się powstrzymać Araujo (7 punktów) i partia padła łupem Będzina (20:25). Drugi set miał już zdecydowanie inny przebieg, a w drużynie ONICO każdy element gry funkcjonował dużo lepiej. Tym razem o pierwszą przerwę musieli poprosić goście, którzy przegrywali 3:8. Grę odmienił przede wszystkich Antoine Brizard, który korzystał z wielu opcji rozegrania - częściej graliśmy środkiem czy atakując z drugiej linii. Znacznie poprawiło to skuteczność w ataku, gdzie rozkręcał się też Bartek Kwolek, najlepiej punktujący w tej części meczu. Ostatecznie początkowo wypracowaną przewagę udało się jeszcze powiększyć i wygrać seta 25:17. Siatkarze ONICO poszli za ciosem i na początku kolejnej partii dość szybko wypracowali znaczącą przewagę, obejmując prowadzenie 6:2. Grę naszego zespołu "ciągnęli" Brizard i Nowakowski - skuteczni w bloku, ataku i na zagrywce. Po drugiej stronie siatki wciąż na prawym skrzydle szalał Araujo, choć z czasem jego skuteczność malała - tego dnia MKS nie miał innego pomysłu na rozegranie, co wykorzystywali stołeczni. Od stanu 18:10 dla ONICO w ekipie gości zaczęły szwankować także komunikacja i przyjęcie, a warszawianie wykorzystali to z premedytacją, rozstrzygając partię na swoją korzyść (25:12). Siatkarze MKS-u nie chcieli jednak wyjeżdżać ze stolicy bez punktów. Piątą partię rozpoczęli od mocnego uderzenia, prowadząc 4:1. Na parkiecie pozostał wprowadzony kilka chwil wcześniej Jakub Kowalczyk, ale losy meczu postanowił wziąć w swoje ręce Gjorgiew, który nie tylko punktował, ale i skutecznie bronił. Wtórowali mu Kwolek z Włodarczykiem, aż udało się doprowadzić do remisu 14:14. W dalszej części gra toczyła się punkt za punkt, ale chłodniejsze głowy utrzymali stołeczni, którzy wygrali większość piłek sytuacyjnych, seta (25:22) i cały mecz 3:1. MVP spotkania wybrany został zdobywca 11 punktów, Jan Nowakowski. ONICO Warszawa - MKS Będzin 3:1 (20:25, 25:17, 25:12, 25:22) MVP: Jan Nowakowski ONICO: Kwolek (16), Brizard (8), Nowakowski (11), Włodarczyk (12), Wrona (4), Gjorgiew (11), Wojtaszek (l), Vernon-Evans (1), Samica, Firlej, Warda, Kowalczyk (1) Trener: Stephane Antiga MKS: Waliński (7), Ratajczak (1), Kowalski (4), Seif (3), Peszko (7), Araujo Rodrigues (27), Potera (l), Grzechnik (2), Kozub, Klobucar, Faryna, Yordanov (1) Trener: Stelio De Rocco Fot. Jacek Prondzynski