W Olsztynie walka o przełamanie

W czwartej kolejce PlusLigi siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej na wyjeździe zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn. Inżynierowie po porażkach z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Cerrad Czarnymi Radom chcą się przełamać i wrócić do stolicy z kompletem punktów.

AZS Politechnika Warszawska po trzech kolejkach rozgrywek z dwoma punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w tabeli. Indykpol AZS Olsztyn z czterma oczkami jest dziewiąty. Oba zespoły wygrały swoje mecze inauguracyjne, a kolejne dwa przegrały. Oba więc w bezpośrednim starciu będą chciały przełamać niemoc i zwyciężyć.

- Poprzednie dwa mecze słabo rozpoczęliśmy. Od razu po pierwszym gwizdku sędziego mieliśmy naskakiwać na rywali, a to oni naskakiwali na nas - powiedział Paweł Halaba, przyjmujący Politechniki. - Musimy to zmienić. Liczę na to, że w już w Olsztynie będzie inaczej - dodał. - Jedziemy na Warmię po trzy punkty. Jeśli chcemy walczyć o dobre miejsce w tabeli, nie możemy pozwolić sobie na kolejne straty - wtórował młodszemu koledze środkowy Jakub Kowalczyk.

Mecz w Olsztynie rozpocznie się o 20.30. Transmisję z niego przeprowadzi telewizja Polsat Sport Extra. Sędziować będą Waldemar Niemczura i Marek Lagierski. Ich pracę oceni kwalifikator - Janusz Kołodziejczyk. Funkcję komisarza zaś sprawować będzie Witold Murczkiewicz.


Fot.: Tomasz Adamaszek