ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

W Olsztynie walka o przełamanie

W czwartej kolejce PlusLigi siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej na wyjeździe zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn. Inżynierowie po porażkach z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Cerrad Czarnymi Radom chcą się przełamać i wrócić do stolicy z kompletem punktów.

AZS Politechnika Warszawska po trzech kolejkach rozgrywek z dwoma punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w tabeli. Indykpol AZS Olsztyn z czterma oczkami jest dziewiąty. Oba zespoły wygrały swoje mecze inauguracyjne, a kolejne dwa przegrały. Oba więc w bezpośrednim starciu będą chciały przełamać niemoc i zwyciężyć.

- Poprzednie dwa mecze słabo rozpoczęliśmy. Od razu po pierwszym gwizdku sędziego mieliśmy naskakiwać na rywali, a to oni naskakiwali na nas - powiedział Paweł Halaba, przyjmujący Politechniki. - Musimy to zmienić. Liczę na to, że w już w Olsztynie będzie inaczej - dodał. - Jedziemy na Warmię po trzy punkty. Jeśli chcemy walczyć o dobre miejsce w tabeli, nie możemy pozwolić sobie na kolejne straty - wtórował młodszemu koledze środkowy Jakub Kowalczyk.

Mecz w Olsztynie rozpocznie się o 20.30. Transmisję z niego przeprowadzi telewizja Polsat Sport Extra. Sędziować będą Waldemar Niemczura i Marek Lagierski. Ich pracę oceni kwalifikator - Janusz Kołodziejczyk. Funkcję komisarza zaś sprawować będzie Witold Murczkiewicz.


Fot.: Tomasz Adamaszek