ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Waldemar Świrydowicz zasilił Politechnikę


Waldemar Świrydowicz będzie grał w stolicy. Dwudziestosiedmioletni środkowy bloku podpisał roczny kontrakt z 4You Airlines AZS Politechniką Warszawską.


- Cieszę się, że po dziesięciu latach wracam do stolicy - powiedział nowy Inżynier. - Zrobię, co w mojej mocy, aby Politechnika osiągnęła jak najlepszy wynik sportowy - zapewnił. - Wierzę, że Waldek dobrze wkomponuje się w budowany przez nas zespół i będzie jego mocnym punktem - powiedziała z optymizmem w głosie prezes Jolanta Dolecka.

Świrydowicz swoją siatkarską karierę zaczynał właśnie w Warszawie - w klubie UMKS MOS Wola. Później przez rok grał w Pronarze Parkiet Hajnówka, skąd przeniósł się do Gdańska, gdzie aż przez siedem lat bronił barw miejscowego Trefla. Przez ostatnie dwa lata występował z kolei w Camperze Wyszków, z którym w sezonie 2013/2014 wywalczył mistrzostwo I ligi.

Kontrakt z Waldemarem Świrydowiczem oznacza, że 4You Airlines AZS Politechnika Warszawska skompletowała już środkowych bloku na sezon 2014/2015. Nowy nabytek Inżynierów o miejsce w wyjściowym składzie walczyć będzie musiał z Marcinem Nowakiem, Mateuszem Sacharewiczem i Bartłomiejem Lemańskim.


Fot.: Kacper Napurka