ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Waldemar Świrydowicz zostaje w Politechnice


Waldemar Świrydowicz wciąż będzie bronił barw AZS Politechniki Warszawskiej. Dwudziestoośmioletni środkowy bloku podpisał nowy - roczny - kontrakt ze stołecznym klubem.


Z nowej umowy Świrydowicza zadowolony jest trener Politechniki, Jakub Bednaruk. - Waldek to bardzo pracowity zawodnik. W sezonie 2014/2015 zrobił bardzo duży postęp. Ma 28 lat, a wciąż się rozwija. Jest świetnym przykładem na to, że na przejście z I ligi do PlusLigi nigdy nie jest za późno - skomentował szkoleniowiec.

Jakub Bednaruk ma nadzieję, że Świrydowicz w sezonie 2015/2016 będzie ważnym ogniwem AZS Politechniki Warszawskiej. - Poprzednie rozgrywki Waldek zaczął nie najlepiej. Zmagał się z kontuzją, a później nie mógł wywalczyć miejsca w dwunastce. W końcu jednak przełamał się i wskoczył nie tylko do meczowego składu, ale i do wyjściowej szóstki. Grał świetnie. Za drugą część sezonu należy mu się wysoka ocena - powiedział trener Inżynierów.

Waldemar Świrydowicz z AZS Politechniką Warszawską związał się w czerwcu 2014 roku. W sezonie 2014/2015 w barwach stołecznej drużyny rozegrał 21 meczów (71 setów). Zdobył w nich 161 punktów: 112 atakiem (61,9 proc. skuteczności), 2 zagrywką i aż 47 blokiem.


Fot.: Tomasz Adamaszek