ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Warszawska inauguracja PlusLigi


Po długiej, wakacyjnej przerwie wielka siatkówka wraca do stolicy. W sobotę 11 października drużyna AZS Politechniki Warszawskiej zainauguruje sezon 2014/2015 PlusLigi przed własną publicznością.


Pierwszym rywalem Inżynierów, który w nowym sezonie rozgrywek ekstraklasy przyjedzie do Warszawy, jest ekipa Effectora Kielce. - To przeciwnik w naszym zasięgu. Cel jest więc prosty: wyjść na boisko z pełną determinacją i dobrze zagrać. Nie myślimy jednak o zwycięstwie i punktach do tabeli. Będziemy walczyć o każdą kolejną piłkę. Będziemy bić się w każdej akcji - obiecuje Michał Filip, atakujący (przyjmujący) naszego zespołu.

Michał Filip może stanowić o sile naszej drużyny w starciu z Effectorem. Formą błysnął już w meczu pierwszej kolejki PlusLigi - przeciwko Transferowi Bydgoszcz. Zdobył w nim aż trzydzieści punktów. - Czuję się dobrze, ale trzydzieści punktów to nie tylko moja zasługa - stwierdził zawodnik. - Poza tym... moje punkty nie są tu istotne. Ważny jest wyłącznie korzystny wynik przywieziony do Warszawy - dodał.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Andrzej Kuchna i Waldemar Niemczura. Komisarzem zawodów będzie Marek Bykowski.


Fot.: Anna Klepaczko