ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Wielka bitwa w Kielcach. Stawką faza play-off


Zaległy mecz dwunastej kolejki PlusLigi pomiędzy Effectorem Kielce i AZS Politechniką Warszawską może okazać się kluczowy dla układu tabeli. Zawodnicy obu drużyn rzucą na szalę wszystkie umiejętności, bardzo potrzebują bowiem zwycięstwa.


Inżynierom wygrana zagwarantuje miejsce w fazie play-off, siatkarzom z Kielce zaś przedłuży nadzieję na wywalczenie pozycji w ósemce po fazie zasadniczej. - Stawka jest naprawdę duża. Musimy zwyciężyć, aby móc spać spokojnie - powiedział kapitan AZS Politechniki, Maciej Pawliński. - Nie lubię liczyć punktów, ale wiem, że wygrana, nieważne jakim stosunkiem setów, da nam upragnione play-offy. Cel jest więc prosty - dodał trener Jakub Bednaruk.

- W zeszłym sezonie w Kielcach zdobyliśmy trzy punkty. W pierwszej rundzie bieżącego - u siebie - też zwyciężyliśmy. Jestem dobrej myśli - uśmiechnął się Bednaruk. - Będziemy się bić - obiecał. - Wiemy, o co gramy. Liczę, że do stolicy wrócimy pewni gry w play-offach - wyraził nadzieję.

Siatkarze Effectora w ostatniej kolejce PlusLigi 3-1 pokonali BBTS Bielsko-Biała. - Chcielibyśmy podobny wynik osiągnąć w starciu z Politechniką. Nasza sytuacja nie jest komfortowa, ale wciąż wierzymy, że zagramy w fazie play-off - stwierdził trener kieleckiej drużyny, Dariusz Daszkiewicz.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Krzysztof Szmydyński i Waldemar Kobienia. Komisarzem zawodów będzie Janusz Kapka. Transmisję z Hali Legionów przeprowadzi telewizja Polsat Sport.


Fot. Tomasz Adamaszek