Wielka siatkówka wraca na Torwar!

Wielka siatkówka wraca na Torwar!

Po czterech latach wielka siatkówka wraca do największej warszawskiej hali. 13. lutego na Torwarze rozegrany zostanie Mecz Gwiazd PlusLigi ze środkowym Neckermann AZS Politechniki Warszawskiej – Karolem Kłosem w składzie, a tydzień później spotkanie ligowe pomiędzy ekipą Akademików i Delectą Bydgoszcz.

Działacze i zawodnicy stołecznego klubu będą oczywiście kibicować Kłosowi, ale najważniejszy jest dla nich mecz z Delectą. Mecz Gwiazd, mimo że będzie pełen wielkich nazwisk, z całą pewnością nie dostarczy tylu emocji, co pełen podtekstów pojedynek o stawkę Politechniki z bydgoszczanami. Politechnika bowiem heroicznie walczy o czołową ósemkę po rundzie zasadniczej, a Delecta udowodnić chce, że ostatnie słabe występy były tylko wypadkiem przy pracy. Najlepszy siatkarz Europy Piotr Gruszka, wicemistrz świata Grzegorz Szymański i mistrz olimpijski Richard Lambourne zrobią wszystko, aby zatrzymać nieobliczalną i zmotywowaną po wygranej nad AZS UWM Olsztyn Politechnikę.

Dlaczego Torwar? – To największa warszawska hala, a my chcemy się cały czas rozwijać – mówi Marcin Bańcerowski, członek zarządu klubu. – Pierwszym założeniem było, aby rozegrać tutaj mecz z PGE Skrą Bełchatów, ale zmienił się terminarz i data spotkania z ekipą mistrzów Polski uległa przesunięciu. Postawiliśmy więc na Delectę – wyjaśnia. Bańcerowski mocno wierzy, że trybuny Torwaru, które mogą pomieścić aż 4800 widzów, wypełnią się do ostatniego miejsca. – Dla kibiców przygotowaliśmy całą masę atrakcji. Dzięki temu zapraszamy ich nie tylko na mecz, ale na wielkie widowisko, okraszone zabawami, konkursami z atrakcyjnymi nagrodami i występami zespołów tanecznych – tłumaczy.

Wspomniane atrakcyjne nagrody specjalnie na to wydarzenie ufundowali sponsorzy klubu; Neckermann „podarował” wycieczki zagraniczne, Bilfinger Berger Budownictwo – laptopa, DS Fokus – nowoczesny aparat fotograficzny, a Decathlon – sprzęt sportowy. Z każdym dniem nagród jednak przybywa, kolejne firmy chcą dołożyć swoją cegiełkę do stworzenia na Torwarze niezapomnianego widowiska.

W promocji meczu stołecznemu klubowi pomaga firma Hator, dzięki której mieszkańcy Warszawy mogą oglądać spoty reklamowe meczu na dwóch dużych telebimach w centrum miasta oraz, co jest absolutną nowością w przypadku promocji ligowej siatkówki w Polsce – ogromne, wielkoformatowe plakaty zapraszające na spotkanie. – Chcemy, aby o meczu wiedziała cała Warszawa. Banery, plakaty, filmy reklamowe – to ostatnio temat przewodni w naszej pracy – uśmiecha się Adrian Komorowski, rzecznik prasowy klubu. – Liczymy, że do promocji aktywnie włączą się także kibice. Przygotowaliśmy specjalną pulę plakatów, które otrzymać można w biurze klubu do powieszenia w miejscu pracy czy nauki. Rozwijać siatkówkę w Warszawie możemy tylko razem, razem ze sponsorami, ale i przede wszystkim kibicami – mówi.

Czym jeszcze na Torwarze zaskoczy warszawski klub? Najlepiej przekonać się o tym osobiście. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 20. lutego o godz. 14.45. Dzięki transmisji w TV4 i Polsacie Sport zobaczyć je będą mogli miłośnicy siatkówki w całej Polsce. Prawdziwy urok siatkówki poznaje się jednak dopiero na żywo. Bilety na mecz nabywać można w Internecie poprzez stronę klubu oraz w siedzibie biura klubu, przy ul. Waryńskiego 12a.

Leave a Reply