ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Wielki mecz w hali Torwaru

Warszawskich kibiców siatkówki czeka wielkie wydarzenie. 5 listopada w hali Torwaru w meczu europejskich pucharów AZS Politechnika Warszawska podejmie jedną z najlepszych klubowych drużyn na świecie - Fenerbahçe Grundig Stambuł.

O sile Fenerbahçe stanowi trio skrzydłowych: żywa legenda światowej siatkówki - Serb Ivan Miljković, doskonały i niesamowicie skoczny Kubańczyk - Leonel Marshall oraz świetny technicznie Brazylijczyk - Felipe Fonteles. Trenerem zespołu ze Stambułu jest zaś dobrze znany w Polsce Argentyńczyk - Daniel Castellani. - Cieszę się, że znów zagram w waszym kraju. Do zobaczenia na Torwarze - uśmiecha się Fonteles.


- Dla nas mecz z tak doskonałą drużyną to niesamowita frajda - mówi trener AZS Politechniki, Jakub Bednaruk. - Nie jesteśmy faworytami, co pozwoli nam zagrać na luzie. Będziemy się dobrze bawić i może pokusimy się o niespodziankę? - dodaje. - Wierzę, że hala Torwaru wypełni się do ostatniego miejsca. Do Warszawy przyjeżdża w końcu Ivan Miljković, jeden z najlepszych atakujących naszej planety. Porównując z piłką nożną: to tak jakby na Łazienkowskiej zagrał Cristiano Ronaldo - twierdzi.

Przed meczem z Fenerbahçe optymistycznie nastawieni są też zawodnicy. - Na początek przygody z Challenge Cup trafiliśmy na bardzo mocną drużynę, nie mamy więc nic do stracenia - zabiera głos Maciej Pawliński, kapitan Inżynierów. - Jeszcze niedawno Miljkovicia i Marshalla podziwiałem w telewizji, a teraz będę mógł zagrać przeciwko nim - cieszy się Artur Szalpuk.

- Liczę na pomoc kibiców. Grać przy wypełnionych po brzegi trybunach Torwaru i niosącym do boju dopingu to sama przyjemność - kończy trener Jakub Bednaruk.

Mecz rozpocznie się o godz. 19.00. Poprowadzą go Lars Rydland z Norwegii i Mihal Armeanu z Rumunii. Funkcję supervisora pełnił będzie Jacek Spisak.

Zapraszamy na Torwar! Bądźcie z nami w tym wyjątkowym dla warszawskiej siatkówki dniu!Fot. www.azspw.com