ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Wojtaszek: Wróciliśmy na odpowiedni poziom

Fot. Press Focus
- Najważniejsze dla nas jest to, że po nieudanym Pucharze Polski i słabszym okresie gry wróciliśmy wreszcie na odpowiedni poziom - przyznał po zwycięskim meczu z GKS-em Katowice libero ONICO Warszawa, Damian Wojtaszek.

- Takie zwycięstwa motywują do dalszej, ciężkiej pracy. Najważniejsze jest dla nas to, że po nieudanym Pucharze Polski i po słabszym okresie, w którym nie graliśmy swojej najlepszej siatkówki, zaczęliśmy wreszcie prezentować się lepiej i wróciliśmy na odpowiedni poziom. Pokazał to mecz z Radomiem, a teraz także mecz w Katowicach, na obcym terenie, skąd przywozimy trzy ważne punkty.

- Skąd słabszy drugi set? Wydaje mi się, że po prostu my nieco odpuściliśmy. Do naszej gry wkradło się kilka prostych błędów, trochę niepewności i to poskutkowało tym, że w końcówce partii GKS był lepszy. Ale na szczęście później było już tylko lepiej i zgarnęliśmy komplet punktów. I to w starciu z Katowicami, a pamiętajmy, że ostatnio grali oni naprawdę dobrą siatkówkę.

- Gdzieś z tyłu głowy mamy zakodowane to, że pierwsza i druga drużyna tabeli od razu awansują do półfinałów fazy play-off, więc będziemy do tego dążyć. Wiadomo, że to trudne zadanie, bo walczymy jednocześnie i z Jastrzębskim Węglem, i kilkoma innymi drużynami, ale nie składamy broni.

- Nagroda MVP, którą dostałem ostatnio po meczu z Radomiem, to miła sprawa, ale szczerze mówiąc nie biorę tego specjalnie do siebie. Po trzynastu sezonach gry w PlusLidze najważniejsze dla mnie jest to, że drużyna gra dobrą siatkówkę i wygrywamy za trzy punkty.

- Czego spodziewamy się po Będzinie? Wszystkiego. To nieobliczalna drużyna, która pokazała w pierwszym secie z Asseco Resovią, że może wygrać z każdym. Ale jeśli my utrzymamy swój poziom, na który weszliśmy w ostatnich dniach, to będziemy faworytem tego spotkania.