Wóz albo przewóz - Politechnika gra w Radomiu

AZS Politechnika Warszawska w piątek 13 marca rozegra być może najważniejszy mecz sezonu 2014/2015 PlusLigi. Inżynierowie na wyjeździe zmierzą się z Cerrad Czarnymi Radom. Stawką pojedynku będzie dalsza możliwość walki o piąte miejsce.

W II rundzie play-off każda para walcząca o miejsca 5-12 rozgrywa dwa mecze. Drużyna lepsza w III rundzie walczyć będzie o lokaty 5-8, a słabsza - o pozycje 9-12. AZS Politechnika Warszawska w pierwszym meczu, do którego doszło w Arenie Ursynów, przegrała z Cerrad Czarnymi Radom 1-3. Jeśli Inżynierowie chcą dalej grać o 5. miejsce, muszą więc pokonać ekipę Roberta Prygla 3-0 lub 3-1, a następnie wygrać złotego seta. - Stoimy pod ścianą, ale... wszystko jeszcze jest możliwe - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Jestem pewna, że nasza drużyna będzie grać bardzo odważnie. Wóz albo przewóz - dodała.

- Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wygrać. Usatysfakcjonuje nas tylko miejsce w ósemce - zapewnił trener Jakub Bednaruk. - Czeka nas bardzo trudne zadanie. Nie wykorzystaliśmy swoich szans w Arenie Ursynów, teraz więc musimy zagrać na 120 proc. - ocenił. - Niestety w naszym składzie zabraknie Bartłomieja Lemańskiego, którego czeka trzymiesięczna przerwa od treningów. Czy zagra powracający po kontuzji Michał Filip? Sami tego jeszcze nie wiemy - przyznał.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Paweł Burkiewicz i Piotr Dudek. Komisarzem zawodów będzie Henryk Parzykowski. Transmisję z hali MOSiR przeprowadzi Telewizja Polsat Sport Extra.